בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ממציאת ה-CD פועלת נגד הגנות אנטי-שכפול 
 
 
חדשות נענע

לאחרונה הודיעה פיליפס, כי היא מתנגדת לטכנולוגיות הללו; כעת היא דורשת מחברות התקליטים לסמן דיסקים מוגנים, על מנת להזהיר את הקונים; מנהל בפיליפס: הצורבים שלנו ממילא יעקפו בקרוב את ה"הגנות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת פיליפס, בעלת הפטנט על תקליטורי מוזיקה (CD), תחייב את חברות התקליטים לסמן בבירור תקליטורים המוגנים בטכנולוגיה נגד שכפול, כך מדווחת סוכנות רויטרס. הצעד בא מספר ימים לאחר שהחברה הודיעה, כי היא מתנגדת לטכנולוגיות כאלה וצופה את נפילתן.
 
פיליפס ההולנדית מתנגדת לטכנולוגיות ההגנה מפני שכפול. ההגנות פוגעות בחוויית המשתמש בכך שהן מונעות האזנה לתקליטורים על נגני תקליטורים במחשב, במטרה למנוע המרה לפורמט MP3 לשם הפצה פיראטית של השירים. "אנחנו חוששים שכמה מהתקליטורים המוגנים-לכאורה יעבדו בהתחלה, אבל בסופו של דבר יגרמו לתקלות ויפסיקו לעבוד", אמר שלשום לרויטרס מנהל משרד זכויות היוצרים של פיליפס, גארי ווירץ.
 
לפני כשבועיים אמר ווירץ בראיון לאתר ניו-סיינטיסט, כי החברה לא תפעל נגד הטכנולוגיות הללו בתחום המשפטי, אלא תנסה לשכנע בטוב את חברות התקליטים. אולם עכשיו נראה, שהחברה החליטה להוריד את הכפפות.
 
 
בנובמבר, הוציאה חברת התקליטים BMG דיסק מוגן ראשון, של הזמרת נטלי אימברוליה. הדיסק לא עבד על מחשבים, ותלונה של לקוח בפני רשת וירג`ין, שם קנה את הדיסק, גרמה ל-BMG להוציא את הדיסק ללא הגנה. אירוע זה השפיע, ככל הנראה, על החלטת פיליפס להילחם בהגנות הדיסקים.
 
ווירץ העריך, שהצורבים שתוציא החברה בעתיד יוכלו לעקוף את ההגנות הללו. דבר זה עשוי לעמוד בניגוד לחוק ה-DMCA האמריקאי, שאוסר עקיפת הגנות על זכויות יוצרים. אולם לדברי ווירץ אין בכך עקיפה, משום שההגנות מונעות השמעה של המוזיקה, ולא את העתקתה.
 
לא בטוח שניתן לראות בצעד הזה הכרזת מלחמה כוללת על הניסיונות להגן על דיסקים מפני העתקה. החברה מציינת, שהיא מתנגדת לטכנולוגיות מכיוון שהן פוגמות בחוויית המשתמשים, ומכאן אפשר להסיק שהיא עשויה לתמוך בטכנולוגיות הללו, כאשר הן יבשילו וינופו מהן כל התקלות.
 
חמש חברות התקליטים הגדולות סירבו להגיב לידיעה.
 

רוצים לדבר על זה?

כנסו לפורום תרבות דיגיטלית או לפורום מוסיקה בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by