בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מערכת לשיתוף מידע בין סוכנויות מודיעין אמריקאיות - קרובה ליישום 
 
 
חדשות נענע

התוכנית נהגתה בסוף שנת 2000, אולם נזקקה לדחיפה, שהגיעה בדמות התקפת הטרור של ה-11 בספטמבר; המידע יוגן באמצעות הצפנה וחתימה אלקטרונית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
התוכנית לחיבור 14 סוכנויות המודיעין של ארה"ב למערכת שיתוף מידע קרובה ליישום, במיוחד לאחר התקפת הטרור של ה-11 בספטמבר, כך אומרים בכירים בזרועות המודיעין והביטחון לאתר FCW.
 
התוכנית הוכנה על ידי המועצה המנהלתית של משרד המידע הראשי של קהילת המודיעין בסוף שנת .2000 לפי התוכנית, תפותח בשנתיים העוקבות ליציאתה מערכת מבוססת רשת או אינטרנט שתרכז את כל המידע שאוספות סוכנויות המודיעין.
 
כעת, אחרי שארועי ספטמבר חשפו את בעיות התקשורת בתוך קהילת המודיעין, יש למשרד המודיעין את התמיכה שחסרה לו להקמת המערכת, כך אמר ארכיטקט בכיר במשרד, דאגלס מוסייר, בכנס הפדרלי לטכנולוגיות עולות שהתקיים מוקדם יותר החודש.
 
 
מערכת שיתוף המידע של קהילת המודיעין תאפשר למנתחי המידע לגשת למידע שלא היה זמין להם בעבר, ואף תשלח להם התראות כאשר מגיע מידע כזה. היא תכלול מערכת של תוכנות ניתוחיות שיגבירו את ביצועי המנתח הבודד והקהילה בכלל. הסוכנויות עובדות על סטנדרטי "מטא-מידע", שיאפשרו לתייג ולאנדקס מידע בצורה שתקל את הגישה אליו. ההגנה על המידע תתבצע באמצעות הצפנה וחתימה אלקטרונית.
 
המערכת לא תשנה את הגישה של אנשי המודיעין בין לילה, מסביר ריצ`רד ווילהלם, סגן נשיא לאבטחת מידע ב-Booz Allen Hamilton, כי "יש מתחים תחרותיים מובנים (built-in) וטבעיים, שמפריעים לשיתוף מידע". הדבר חזק במיוחד בסוכנויות מודיעין, שבמובן מסוים מתחרות זו בזו על הבאת המידע וההערכות למקבלי ההחלטות, ושצריכות להימנע מאחידות מחשבה (אחד הגורמים הראשיים ל"הפתעה" של מלחמת יום כיפור אצלנו).
 
שיתוף המידע יתבצע גם עם גורמי ממשל שאינם מקהיליית המודיעין. דבר זה יציב אתגרים טכניים ובתחום המדיניות, מסביר מייקל דאנלביי, סגן מנהל ה-NSA, סוכנות ממשלתית העוסקת בריגול באמצעות האזנה בינלאומית. למשל, העברת מידע חשוב למערכת ללא ציון מקורו ודרך השגתו, או הסבר לאנשים שאינם מהקהילה לגבי מתי יש להשתמש במידע מודיעיני ומתי יש להימנע מכך.
 

רוצים לדבר על זה?

כנסו לפורום תרבות דיגיטלית בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by