בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש אמ"ן: צפויים פיגועים קשים; החמאס: נפתח במלחמה 
 
 
חדשות נענע 

ארבעה בכירי חמאס נהרגו הבוקר בפעולת צה"ל בשכם; 9 חשודים נעצרו בעת חשיפת מעבדת נפץ בעיר; 4 חיילי צה"ל נפצעו קל; בן אליעזר: אין לישראל עניין בחיסולה של הרשות הפלסטינית; צה"ל יצא מטול כרם - כ-50 פלסטינים נעצרו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון החמאס אומר בצהריים (שלישי) כי יפתח במלחמה כוללת נגד ישראל בכל החזיתות ובכל האמצעים. זאת בעקבות הריגתם של ארבעה אנשי האירגון בפעולת כוחות צה"ל בשכם.

פעיל החמאס, נידאל אבו ארוס, אחיו של אחד מההרוגים היום, שוחרר היום לאחר שאלפי אנשי חמאס הפגינו מול בניין הממשל בשכם. במקום התפתחו עימותים בין הרשות לאנשי החמאס, ובמהלכם נפצעו שני בני אדם. 
הפיגועים הצפויים יהיו קשים אף יותר מאלו שנעשו עד היום בערי ישראל - כך הזהיר היום ראש אמ"ן, האלוף אהרן זאבי (פרקש).

בהופעתו בראשונה בפני וועדת חוץ וביטחון הוסיף עוד האלוף זאבי כי שאיפת הנקם של התנזים על חיסולו של ראאד כרמי עומדת בראש סדר העדיפויות של הארגון.

האלוף זאבי העריך כי לנוכח הפיחות שחל במעמדו של ערפאת, אין להניח שיפעל נגד ארגוני הטרור, וכי להערכתו אין לערפאת כל כוונה לסיים את הסכסוך, גם אם תיסוג ישראל וגם אם תותר זכות השיבה.
 

הפלסטינים: חוסל ראש החמאס בגדה

כוחות צה``ל בטול כרם (רויטרס)
 כוחות צה``ל בטול כרם (רויטרס)   
בפעולת כוחות צה"ל בשכם חוסלו הבוקר ארבעה מחבלי חמאס, ובראשם יוסף סראגזי (40), הבכיר השני בחשיבותו בגדה של הזרוע הצבאית של החמאס, עז א-דין אל-קסאם.

פעולת צה"ל החלה לפנות בוקר, כאשר כוחות חי"ר נכנסו אל העיר בחיפוי טנקים, והחלו לערוך בה סריקות ומעצרים. לדברי ראש עיריית שכם, צה``ל לא נכנס אל תוך העיר אלא פעל רק באזור שבו גרים פלסטינים מעטים.

במהלך הפעולה נחשפה מעבדת נפץ שהכילה חומרי חבלה רבים. בקרב היריות שהתפתח במקום חוסלו, כאמור, ארבעה מחבלי חמאס, בראשות יוסוף סראגזי, מקבילו של מוחמד דף בגדה, ונעצרו תשעה פעילי טרור נוספים. ארבעה חיילי צה"ל נפצעו באורח קל.

ההרוגים הנוספים הם ג`אסר סמארו ונסים אבו רוס, מומחים טכניים שישראל מיחסת להם את הרכבת מטעני החבלה ששימשו לפיגועים בשכונת חליסה בחיפה, במסעדת סברו בירושלים ובדולפינריום בת``א; וכן כארים מפארג`ה. שמותיהם של ההרוגים מופיעים ברשימה שהגיש השליח האמריקני זיני לערפאת בדרישה שייעצרו.

 
 
בהודעת דובר צה``ל נאמר כי ארבעת המחבלים ותשעת העצורים תכננו לבצע פיגועים בטווח הזמן המיידי.

שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, אמר היום בביקור תנחומים בביתם של החיילים הבדואיים שנהרגו לפני כשבועיים כי לישראל אין עניין בנטרולה של הרשות.

לדברי בן אליעזר, האנשים שנהרגו הם "חבורה של אנשים שעסקה כל הזמן בהכנת מטענים, מפגעים, מתאבדים, מכוניות תופת וירי על הצירים וכל פעולתנו היא ללכת להכנס ולהביא אותם".


 

כוחות צה"ל יצאו מטול כרם; כ-50 חשודים נעצרו

במהלך הפעולה אמש בטול כרם עצרו כוחות הביטחון 50 פלסטינים, מהם 11 מבוקשים בחשד שתיכננו מעשי טרור והיו מעורבים בפיגועים, כמו כן ערכו כוחות צה``ל פשיטה על משרדי התנזים בעיר. הכיתור על טול כרם יימשך. בפעולה נהרגו שני פלסטינים ו-10 נוספים נפצעו.

מושל טול כרם, עז-א-דין שריף, מסר לסוכנויות הידיעות כי לבתים רבים בעיר נגרמו נזקים כבדים במהלך כניסת כוחות צה"ל לעיר וההפצצה האווירית שקדמה לה.

 

רוצים לדבר על זה?

בטח רוצים. היכנסו עכשיו לפורום אקטואליה בנענע, וחוו דעתכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by