בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גרמניה: נחקור סטודנטים שלמדו עם חוטפי המטוסים ב-11 בספטמבר 
 
 
חדשות נענע 

מרבית הנחקרים- ערבים בגילאים 40-20, רווקים הלומדים בעיקר מקצועות טכניים; נמשך גל המעצרים של פעילי טרור בעולם; סין טוענת כי בדלנים איסלמיים בצפון המדינה מומנו בידי בן-לאדן; בסומליה נעצרו 20 חשודים בקשר לטרור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משטרת המבורג בגרמניה הודיעה אמש (שני) כי תחקור בקרוב סטודנטים שלמדו עם שלושה מבין חוטפי המטוסים במתקפת הטרור בארה"ב ב-11 לספטמבר.

המדובר בכ-140 סטודנטים שלמדו באותן אוניברסיטאות, בהן למדו השלושה. מרבית הנחקרים הינם ערבים בגילאים שבין 40-20, רווקים הלומדים בעיקר מקצועות טכניים.
 

סין: בדלנים איסלמיים בצפון המדינה מומנו בידי בן-לאדן

"קיים קשר ישיר בין בדלנים איסלמים במחוז שינג`יאנג שבצפון סין, ובין ארגון אל-קאעידה, בראשות אוסאמה בין-לאדן" - כך טענו אתמול פקידים רשמיים בממשל הסיני, המבקש את תמיכת המערב במלחמתו-שלו בטרור.

משרד ההסברה הסיני מפרסם היום דו"ח שהאשים כוחות ב"מזרח טורקיסטאן" בלמעלה מ-200 התקפות טרור בעשר השנים האחרונות, בהן נהרגו 162 איש ונפצעו למעלה מ-.440 לטענת הסינים, קבוצות הטרור מאורגנות ברשת שיוזמת התקפות מטורקיה ועד קזחסטאן וקירגיסטאן, וזוכה לתמיכתו הכלכלית של אוסאמה בן-לאדן.

הסינים טענו עוד, כי מטרת הקבוצות, בראשות שבטים אויגורים, היא לכונן מדינת הלכה מוסלמית במחוז שינג`יאנג.
 

סומליה: נעצרו 20 חשודים

אתמול הודיעה גם סומליה על מעצרם של 20 אנשים, ביניהם גם אזרחים זרים, החשודים בקשר לארגוני טרור. שר ההסברה הסומלי, זכריה מחמוד עבדי, דיווח לעיתון א-שארק אל-אווסט כי חלק מהעצורים הם ממוצא עירקי.

בחודש שעבר נעצרו בסומליה שמונה אזרחים עירקים, בחשד למעורבות בטרור, אך חלקם שוחרר לאחר שהוכח שאין להם נגיעה לטרור.

משנשאל אם ארה"ב הביעה עניין בהצטרפות לחקירה, אמר עבדי כי טרם התקבלה פנייה כזו, אך הוא מצפה להגעתה בקרוב. ארה"ב מסרה באחרונה כי היא אוספת מודיעין בסומליה, בחשש שגורמי טרור מנצלים את חולשת השלטון המקומי כדי להפוך את המדינה לבסיס שלהם.
 
 

עצורים גם בבוסניה, ספרד, יוון, מלזיה, בריטניה, הפיליפינים ופקיסטאן

השבוע דווחו השלטונות הבוסניים כי מספר חשודים ממוצא אלג`יראי נעצרו בסרייבו, בחשד לפעילות טרור; העצורים חשודים באיומים על דיפלומאים אמריקנים ובריטיים; ייתכן כי בתום החקירה יועברו העצורים למחנה השבויים בקובה.

גם בברצלונה שבספרד נעצרו בספרד נעצרו שני חשודים ממוצא אלג`יראי ומרוקני בחשד לפעילות טרור וקשרים עם אלקאעידה; לפי שעה מסרבים הספרדים להסגיר את העצורים לידי ארה"ב.

גם ביוון נחשפה בסוף השבוע התארגנות טרוריסטית. שר החוץ היווני פפנדראו מסר בסוף השבוע כי את המידע סיפקו אסירים לבנונים, שניהלו קשרים פעילים עם ארגון הטרור.

שבעה בני אדם המשתייכים לארגון המוגהידין נעצרו שלשום במלזיה; השבעה חשודים בקשירת קשר לביצוע פיגועים עם אנשי אלקעאידה.

גם בבריטניה נעצרו שני חשודים נוספים המעורבים בפעילות טרור. עד כה נעצרו בבריטניה 13 חשודים בקשר למעורבות בפעילות טרור.

בתוך כך, משטרת הפיליפינים חשפה מצבור גדול של חומר נפץ וכלי נשק במשקל של טון אחד, ועצרה שלושה חשודים בחשד להשתייכות לאלקאעידה. כמו כן, לאחרונה עצרו הרשויות בסינגפור 15 חשודים בהשתייכות לאל-קאעידה.

ובפקיסטאן נעצרו שישה אנשי אלקאעידה, שנמלטו אל המדינה בתחפושת.

במקביל פירסמה ארה``ב צילומים וקלטות וידאו של חמישה מאנשי ארגון אל-קאעידה שעל פי החשד מתכוונים לבצע פיגועי התאבדות נגד מטרות אמריקניות או אחרות.
 

רוצים לדבר על זה?

בטח רוצים. היכנסו עכשיו לפורום אקטואליה נענע, וחוו דעתכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by