בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הרב הראשי יעביר לשרון את הביקורת של הנשיא מובארק 
 
 
חדשות נענע 

מובארק אמר היום למשתתפי הועידה הבין-דתית במצרים כי אינו מסוגל לעבוד עם שרון; נאמר בהצהרה משותפת לשלושת הדתות המונותאיסטיות נגד האלימות במזה"ת, נכתב: "פיגועי ההתאבדות מזהמים את ארץ הקודש"

 
 
 
 
 
 
 
 
 


הרב הראשי לישראל, הראשון לציון אליהו בקשי דורון, יוועד בימים הקרובים עם ראש הממשלה אריאל שרון ויעביר לו את הביקורת החריפה שמתח עליו נשיא מצרים, חוסני מובארק, בפגישתם היום (שלישי) בקהיר.
 

מובארק נועד היום עם משתתפי ועידת הסובלנות ואמר להם כי הוא לא מסוגל לעבוד עם ראש ממשלת ישראל, אריאל שרון.

"יש לי נתק מוחלט עם שרון הוא מתחמק ממני. עם כל ראשי הממשלות בישראל היו לי יחסי עבודה, אפילו עם בגין הקשוח, רק עם שרון אני לא מסוגל לעבוד", אמר מובארק.

הרב בקשי דורון, אמר ב"קול ישראל" כי הנשיא מובארק הביע את תקוותו לעשות הכל כדי ליצור את האווירה הנכונה למען השלום.
 

'פיגועי ההתאבדות מזהמים את ארץ הקודש'


בתום יומיים של דיונים, חתמו אמש נציגי שלוש הדתות המונותאיסטיות בוועידת הסובלנות באלכסנדריה, שבמצרים, על הצהרה משותפת שקוראת להפסיק את שפיכות הדמים במזרח התיכון. ההצהרה המשותפת הוגשה היום לנשיא מצרים בארמונו בקהיר.

על ההצהרה המשותפת חתמו הרב הראשי לישראל, הראשון לציון אליהו בקשי דורון, השייח` מוחמד טנטאווי מאוניברסיטת אל-אזהר, והארכיבישוף מקנטרברי, והיא קוראת לישראל ולפלסטינים לשוב אל שולחן המשא ומתן על בסיס דו"חות מיטשל וטנט.

בגלי צה``ל דווח כי בהצהרה המשותפת מביעים המנהיגים הדתיים התנגדות לפיגועי התאבדות בפרט. "מעשים מסוג זה מזהמים את ארץ הקודש", לשון ההצהרה.

ביוזמת הרב הראשי לישראל אף הוחלט שתוקם ועדה משותפת לנציגי שלוש הדתות שתנסה למצוא פיתרון למחלוקת בשאלת בנייתו של מסגד ליד כנסיית הבשורה בנצרת.

לדברי בקשי דורון אין להשלים עם מצב שבו הר הבית סגור בפני יהודים. במהלך הדיונים בוועידה דרש הרב להכניס לאמנה סעיף המתיר חופש פולחן לבני שלוש הדתות בכל המקומות הקדושים.

 
 

רוצים לדבר על זה?


היכנסו לפורום אקטואליה בנענע
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by