בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קאזאה נמכרה לחברה אוסטרלית 
 
 
חדשות נענע

התחדשה האפשרות להוריד את התוכנה, לאחר הפסקה של מספר ימים; החלטת בית המשפט ההולנדי בנוגע לתוכנה צפויה בסוף החודש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת קאזאה הודיעה אתמול, כי מכרה את תוכנת החלפת השירים שלה לחברה האוסטרלית שרמן נטוורקס, כך מדווחת סוכנות רויטרס. קאזאה ההולנדית, שעומדת בפני תביעה משפטית באשמת הפרת זכויות יוצרים, הודיעה ששרמן נטוורקס תמשיך לספק את התוכנה.
 
החל ב-17 בינואר, מנעה קאזאה את הורדת התוכנה מאתרה, והודיעה שהיא ממתינה לסוף ינואר, אז צפויה החלטת בית המשפט ההולנדי בנוגע לתביעה שהוגשה נגד החברה על הפרת זכויות היוצרים. משתמשים שכבר החזיקו בתוכנה יכלו להמשיך ולהחליף שירים.
 
טיעון דומה שימש את החברה בתגובה לתביעה - לשירות peer2peer אין שרת מרכזי, ועל כן אין לחברה אפשרות למנוע ממחזיקי התוכנה להחליף ביניהם שירים. כעת שוב ניתן להוריד את התוכנה, אולם בעמוד הראשי של האתר כתוב, שהחברה לא תסכים לשימוש שיפגע בזכויות היוצרים, וכי המשתמשים מחויבים לציית לחוקי זכויות היוצרים במדינותיהם.
 
 
אתמול, עוד בטרם יצאה ההודעה הרשמית, דיווח אתר DotComScoop, כי בתנאי השימוש באתר מצוינת שרמן נטוורקס כבעלת התוכן שבאתר. לפי הודעת החברה מאתמול, מכרה קאזאה לשרמן את התוכנה, הלוגו, האתר ורישיון ל-FastTrack, טכנולוגיית החלפת קבצים של החברה, שמסופקת ברישיון לתוכנות החלפת קבצים, ביניהן מורפיאוס. לא נמסר מידע על חברת שרמן נטוורקס, או על פרטי העיסקה.
 
"המוח המקורי מאחורי קאזאה התקדם הלאה לפתח תוכנה חדשנית חדשה", נכתב באתר קאזאה. המוח הוא ניקלאס זנסטרום, שבדי בן 35, שפיתח את קאזאה ואת FastTrack.
 

רוצים לדבר על זה?

כנסו לפורום תרבות דיגיטלית בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by