בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב: ממצא גנטי יסייע בחקירת האנתרקס 
 
 
חדשות נענע 

מדענים בארצות הברית שממפים את הגנום של נבגי האנתרקס גילו סימני היכר המייחדים את האנתרקס שנשלח במעטפות הקטלניות; מדענים באוקספורד מבקשים את עזרת הציבור במחקר למציאת תרופה לאנתרקס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מדענים גילו סימני היכר גנטיים שייתכן שיעזרו לחשוף באיזו מעבדה יוצרו נבגי האנתרקס שנשלחו לאחרונה לאישים בארצות הברית, כך מדווח היום (שלישי) העיתון ניו יורק טיימס.
 
על פי הדיווח, המידע נתגלה במהלך ניסיון לפענח את הגנום של האנתרקס, שבודד לראשונה באיווה ונשמר על ידי צבא ארצות הברית מאז 1980, למטרת ניסויים.

קבוצת מדענים מהמכון למחקר גנומי ברוקוויל, מרילנד, טוענת כי מצאה מספר קטן של הבדלים גנטיים באופן הייצור של נבגי האנתרקס שיוצרו בפלורידה, לעומת המקור הסטנדרטי של הקוד הגנטי של האנתרקס.

נקודות השוני מאפשרות לחוקרים להתאים בין האנתרקס שנשלח במעטפות הקטלניות לאנתרקס שנלקח בדגימות משתים עשרה מעבדות, וכך יוכל אולי ה- FBI לזהות את המעבדה בה יוצר האנתרקס.

נבגי אנתרקס נשלחו במעטפות לסנטורים ואנשי תקשורת בארצות הברית וגרמו למותם של חמישה בני אדם בארבעה חודשים האחרונים. הרשויות הפדרליות אומרות כי הן מאמינות כי המעטפות הן חלק מרשת טרור מקומית.
 

מדענים מבקשים להשתמש במחשבי הציבור

קבוצה של מדענים מאוניברסיטת אוקספורד מבקשת מבני אדם ברחבי העולם להשתמש במחשב שלהם כדי לעזור במחקר המחפש תרופה לאנתרקס.

הפרוייקט מבוסס על הנחת היסוד כי המחשב האישי הממוצע משתמש ב- 15 עד 18 אחוזים מיכולת העיבוד שלו בכל זמן נתון. הפרוייקט משלב טנכנולוגיה המאפשרת למיליוני מחשבים לשתף קבצים באמצעות רשת האינטרנט.

הפרוייקט ממשיך בנסיונות דומים ב"מחשוב מבוזר" שבו השתמשו חוקרים המחפשים אחר סימני חיים בעולם החיצון ואחר תרופה לסרטן.
 
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו לפורום אקטואליה בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by