בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אנרון פיטרה עובדים שכתבו אודותיה באינטרנט 
 
 
חדשות נענע

עובד אחד פוטר אחרי שכינה את יו"ר החברה "שק זבל עלוב"; השני חשף את הבונוסים שחילקה החברה לפני פשיטת הרגל; דובר החברה: נגן בנחישות על נכסינו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת אנרון פיטרה עובדים שפרסמו מידע או דעות שליליות על החברה בלוח מודעות באתר יאהו!, כך חושף הניו-יורק טיימס. לפחות שני עובדים פוטרו על רקע זה בחודשיים האחרונים. מתגובת החברה עולה, כי היא מתייחסת לפרסומים כאלה כעבירה על כללי אבטחת מידע.
 
אנרון, שהגישה בדצמבר בקשה להגנה מפני פשיטת רגל, נמצאת תחת חקירה של משרד המשפטים האמריקאי בחשד להונאה חשבונית. אחד מעובדיה, קלייטון ורנון, פרסם בנובמבר הודעות רבות אודות החברה ביאהו!, תחת שם בדוי. ב-19 לנובמבר פרסם מהמחשב במשרדו הודעה מנוסחת בגסות בגנות החברה והיו"ר שלה, קנת` ל. ליי, אותו כינה "שק הזבל העלוב ביותר שראיתי".
 
החברה איתרה אותו כמקור ההודעה תוך פחות מיום, ולדבריו, פיטרה אותו בשל כך. לא ברור אם זו העילה העיקרית לפיטורין, מאחר שבדיון פנימי מקוון שערכה החברה בספטמבר, שאל ורנון את ליי, אם היה שימוש ב"חשבונאות יצירתית" על מנת להציג רווחים מנופחים.
 
 
העובד השני שפוטר, עליו דיווחה אנרון אולם סירבה לחשוף את שמו, הוא זה שחשף באינטרנט את הבונוסים בסך 55 מיליון דולר, שחילקה החברה למנהלים בכירים לפני ההכרזה על פשיטת הרגל ופיטורי 4000 העובדים.
 
החברה סירבה להגיב על הפיטורין מעבר לאישור המידע אודות העובד השני, ולא הסכימה לומר, אם פוטרו עובדים נוספים עקב חשיפת מידע על החברה. "לא נדון בפעולות אבטחה פנימיות, אולם יובהר, שאנחנו נפעל בנחישות להגן על נכסי החברה", מסר דובר אנרון, מארק פאלמר.
 
לא ברור כיצד זיהתה החברה את כותבי ההודעות ביאהו!. דוברת יאהו! מסרה בתגובה, כי מידע כזה לא סופק לאנרון, וכי בדרך כלל החברה מספקת מידע כזה רק לפי צו בית משפט.
 

רוצים לדבר על זה?

כנסו לפורום תרבות דיגיטלית בנענע.
 

ידיעות נוספות:

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by