בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ראמספלד השעה העברתם של שבויים אפגניים נוספים לקובה 
 
 
חדשות נענע 

שר ההגנה האמריקני אמר כי ארה"ב פעלה לתפיסת השבויים כאקט של הגנה עצמית ואין לה פנאי לעסוק בהגדרתם כשבויי מלחמה; התגובה באה בעקבות ביקורת בעולם על היחס לשבויים באפגנים בקובה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מזכיר ההגנה האמריקני, דונלד ראמספלד, השעה אתמול (שלישי) את העברתם של שבויים אפגניים נוספים למחנה המעצר בגואטנאמו בקובה, משום שהמחנה מלא.

עדיין לא ברור מתי יועברו העצירים, למחנה, שבו מוחזקים כ- 158 שבויי אל קעאידה והטליבאן. במחנה נערכות עבודות הרחבה, והפנטגון מתכנן לאכלס במקום, בסופו של דבר, כ- 2,500 עצירים.


 
הלילה אמר אמספלד כי ארה"ב מתייחסת לשבויים האפגנים , החשודים במעורבות בפעילות טרור, בהם היא מחזיקה במפרץ גואטנמו בקובה, בצורה הומנית ובהתאמה לחוקים הבינלאומיים להתנהגות עם שבויים.

ראמספלד ציין כי מחויבותה של ארה"ב מוקדשת בראש ובראשונה למאבקה בטרור, וכי אין לה פנאי כדי לעסוק בשאלת הגדרתם של השבויים כשבויי מלחמה. ראמספלד הוסיף וציין כי מעצרם של השבויים הוא "אקט של הגנה עצמית מצד ארה"ב", כדבריו.

הדברים נאמרו בתגובה לביקורת שהושמעה כלפי ארה"ב, בין השאר מטעם בכירים באיחוד האירופי וקבוצות למען זכויות אדם , על כך שהיא מסרבת לכנות את אנשי הטאליבן וארגון אל קעאידה שעצרה במהלך פעילותה באפגניסטאן: "שבויי מלחמה".

לטענת המבקרים, הסירוב משאיר את השבויים חסרי זכויות, בשל העובדה שאינם נופלים תחת הוראות החוק הבינלאומי. וכמו כן נשמעו איומים על הפחתת התמיכה הבינלאומית במלחמתה של ארה"ב בטרור, עקב היחס לשבויים בקובה.
 

רוצים לדבר על זה?

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by