בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון: הופעה של בורג ברמאללה תחזק את הרשות 
 
 
חדשות נענע 

הליכוד מאיים לנקוט בצעדים משפטיים נגד בורג; שר הבטחון: נסיעת בורג לרמאללה תיבחן בהיבט הביטחוני; פרס הציע ליו"ר הכנסת לבקש את אישור המטבחון לנסיעתו; יו"ר הכנסת הוזמן אתמול רשמית ע"י אבו-עלא, והודיע כי יישא אם הנאום, למרות התנגדות ראש הממשלה; חבר הכנסת כהן קרא לחברי הכנסת להחרים את נאומי הח"כים הערביים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, הביע היום (חמישי) התנגדותו לנסיעתו של יושב ראב הכנסת, אברהם בורג לרמאללה. לדברי שרון, הופעה של בורג ברמאללה תחזק את הרשות ותחסל את הסיכוי שהרשות תילחם בטרור.

גם נשיא המדינה, משה קצב, התנגד היום לנסיעה. הנשיא אמר, כי "דווקא בתקופה הקריטית שבה נמצאת ישראל, חשוב שתציג עמדה אחידה לגבי הביקור של בכירים ברמאללה".

בצהריים איימה תנועת הליכוד כי תנקוט בצעדים משפטיים כנגד יושב ראש הכנסת, אברהם בורג, אם יחליט לבקר במועצה המחוקקת הפלסטינית.

לדברי היועץ המשפטי של הליכוד, אם ינאם בורג בפני המועצה, עלול להיוור הרושם כי מדובר בהבעת דעה של הכנסת.היועץ הוסיף כי הכנסת לא בקשה ממנו לצאת לשליחות כזאת ויש יסוד סביר להניח שרוב חברי הבית מתנגדים לה.

שר הביטחון, בנימין בן-אליעזר, אמר הבוקר כי שר החוץ, שמעון פרס, אמר לו שבכוונתו להציע ליו"ר הכנסת אברהם בורג להביא את נסיעתו לרמאללה לאישור המטבחון, שבו חברים פרס, בן-אליעזר וראש הממשלה שרון.

בן-אליעזר אמר כי הוא מסכים להצעה. מקורות בעבודה טוענים כי בן-אליעזר מתכוון להצטרף לשרון במטבחון ולהצביע נגד נסיעת בורג, וכך לסכל אותה.

 
עם זאת בראיון הבוקר בקול ישראל, סרב בן אליעזר להביע את עמדתו בנושא ואמר כי "עדיין לא הוגשה לשולחנו שום בקשה רשמית ע"י בורג להגיע לרמאללה.

מלשכת שר הביטחון נמסר כי מי שמאשר כניסת גורמים ישראלים לשטחי A הוא השר בן-אליעזר, וכי הוא ידון ביציאת בורג לרמאללה רק לאחר שזה יגיש בקשה רשמית בעניין.

יו"ר הכנסת, אברהם בורג, הודיע אמש כי בכוונתו לצאת לרמאללה ולנאום לפני המועצה המחוקקת הפלסטינית, גם אם רה"מ שרון יתנגד לדבר, "כי הגיע הזמן שמישהו ידבר שלום", כדבריו.

"אריאל שרון מביא אותנו לאסון גדול יותר מלבנון", אמר הבוקר בורג, "הוא מחזיר אותנו לארץ ישראל השלמה".

הודעתו של בורג עוררה זעם רב בימין הפוליטי. השר אליהו סויסה (ש"ס) הביע דעתו כי אם יתעקש בורג לצאת לרמאללה, "יש לבדוק את האפשרות להדיח אותו מהתפקיד". תגובה דומה פרסם גם יו"ר המפד"ל, ח"כ יצחק לוי.

 

בורג ואבו-עלא נועדו בפאריס

את ההזמנה הרשמית לנאום ברמאללה קיבל בורג מידי יו"ר המועצה המחוקקת הפלסטינית, אבו עלא. השניים סיכמו את פרטי הביקור הצפוי של משלחת מטעם הכנסת בפרלמנט הפלסטיני.

השניים נועדו אתמול בפאריס במסגרת יום עיון באסיפה הלאומית הצרפתית על "הדרכים והאמצעים הדרושים להשבת הדו-שיח למען השלום בסכסוך הישראלי-פלסטיני". מאוחר יותר נועדו השניים עם ראש ממשלת צרפת, ליונל ז`וספן.

מחר אמורים בורג ואבו עלא להיפגש עם נשיא צרפת, ז`אק שיראק, ולדון עמו בהתפתחויות האחרונות במזרח התיכון.
 
 

ח"כ כהן: להחרים את נאומי הח"כים הערביים

חבר הכנסת מסיעת האיחוד הלאומי, אליעזר "צ`יטה" כהן" שלח אתמול מכתב לכל חברי הכנסת ובו הוא קורא להם להחרים את נאומי חברי הכנסת הערביים.

במכתב נכתב כי "אנו במצב מלחמה עם הפלסטינים. אני מציע שחברי הכנסת יצאו מהמליאה בשעה שחברי כנסת ערביים, שנכפו עלינו ואשר מייצגים את הפלסטינים, ידברו בכל נושא".

בתגובה הגיש חבר הכנסת אחמד טיבי תלונה לועדת האתיקה של הכנסת וקרא לפסול את סיעתו של כהן מלרוץ לבחירות לכנסת.

 

רוצים לדבר על זה?

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by