בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נדחה הדיון על עתיד יחסי ארה"ב והרשות  
 
 
חדשות נענע 

המועצה לבטחון לאומי דנה הערב בהמשך יחסה של ארה"ב אל ערפאת; פאוול טלפן אמש לערפאת ודרש ממנו לפרק את ארגוני הטרור; פרס: יו"ר הרשות הוא דמות סמלית ונטולת השפעה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הבית הלבן דחה ביממה את הדיון שאמור היה להיערך הלילה (חמישי), בדבר עתיד יחסיה של ארצות הברית עם הרשות הפלסטינית. בממשל מבהירים שהדחיה נובעת מעיכוב בלוח הזמנים של הנשיא בוש, וכי חשוב לקיים את הדיון בהקדם.

הדיון ינוהל על ידי יועצת הנשיא לביטחון לאומי, קונדוליסה רייס. אחת ההצעות שיועלו בו תהיה להכריז על סגירת משרדי אש"ף בוושינגטון.

מוקדם יותר הערב הביע הבית הלבן תמיכה בצעדים האחרונים של ישראל, לרבות ריתוקו של ערפאת לרמאללה. דובר הבית הלבן, ארי פליישר, אמר הערב כי "הנשיא בוש מבין את הנסיבות שהביאו את ישראל לנקוט בצעד זה, וקורא לערפאת לגלות מנהיגות ולהילחם בארגוני הטרור".

בתוך כך אומרים הערב גורמים מדיניים כי ראש הממשלה, אריאל שרון, לא מעוניין שארצות הברית תנתק את יחסיה עם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, כך מדווח "גל``צ". זאת משום ששרון מעוניין להמשיך את הלחץ האמריקני על הרשות.
 

פאוול לערפאת: פרק את ארגוני הטרור

שר החוץ האמריקני קולין פאוול טילפן אמש אל ערפאת ושב ודרש ממנו לשים קץ לפיגועי הטרור נגד ישראל.

בהודעה שפרסם הלילה דובר הבית הלבן נאמר כי פרשת אונית הנשק שמומנה על ידי הרשות סיבכה את המצב באזור והפכה את הנסיונות לשוב למסלול השלום- "קשים יותר", כהגדרתו.

בהודעת הבית הלבן נאמר כי עמדתו של נשיא ארה"ב היא כי כעת מתקיימת מלחמה עולמית כנגד הטרור וכי הגעתו של נשק לארגוני טרור, מנוגדת למטרות מלחמה זו.

דובר משרד החוץ האמריקני אמר כי ערפאת לא עשה עד כה את שנדרש ממנו וכי הוא יכול לבצע צעדים נוספים שיפחיתו את רמת האלימות באיזור, אולם עם זאת, לא עשה אותם.

בהתייחסו לצעדי התגובה הישראלים אמר הדובר כי שום צעד של ישראל לא יכול להצדיק או לתרץ את הפיגועים, ושום תגובה ישראלית לא מצדיקה העדר פעילות נגד טרור.

יחד עם זאת קרא דובר משרד החוץ לישראל לשקול היטב את צעדי התגובה שהיא בוחרת לנקוט בהם.
 

פרס: להחזיר לאזור את זיני

שר החוץ שמעון פרס קורא לארצות הברית לחדש את שליחותו לאזור של הגנרל אנטוני זיני.

לדברי פרס, שובו של זיני יסייע להשיב את השקט לאזור. שר הבטחון בנימין בן אליעזר כבר קרא לפני כמה ימים להשיב את זיני באומרו כי רק לחץ אמריקני מצליח להשפיע על ערפאת.

במסיבת עיתונאים בהאג התיחס פרס גם לתביעה שהוגשה נגד שרון בעניין סברה ושתילה ואמר כי יתכן שהבעיה היא בלגיה ולא שרון.

אתמול נאם שר החוץ, שמעון פרס, בפני הפרלמנט האירופי בשטרסבורג ואמר כי ברשות הפלסטינית יש גורמים חמושים שיורים ומפוצצים והופכים את יו"ר הרשות, יאסר ערפאת, לדמות סמלית ונטולת השפעה.

בתוך כך, שר החוץ הקטארי, חאמד בן ג`אסן, נפגש אתמול עם סגן הנשיא האמריקניף דיק צ`ייני, ועם השליח האמריקני, הגנרל אנטוני זיני, ולחץ עליהם להחזיר את זיני לאזור.

בן ג`אסן נפגש לפני מספר ימים עם שר ההסברה הפלסטיני, יאסר עבד רבו, העביר לו איגרת מערפאת ובה מבקש יו"ר הרשות הפלסטינית מקטר לבקש מארצות הברית להחזיר לאזור את זיני.


 
 

 
פרס קרא לערפאת לעצור את הטרור "לפני שהטרור יעצור אותו" והוסיף כי ערפאת לא יוכל להשיג הסכם שלום לפני שירסן את הארגונים החמושים בשטחים שתחת שליטתו.

היום ינאם בפני המועצה ראש צוות המשא ומתן הפלשתיני, סאיב עריקאת, אך פרס לא ייפגש עמו. 

שגריר ארצות הברית בישראל: נסייע רק אם שני העמים ירצו בשלום

בתוך כך, שגריר ארצות הברית בישראל, דן קרצר, אומר היום כי רק אם העם בישראל והעם הפלסטיני ירצו בשלום, תוכל ארצו לסייע.

ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר בתגובה כי "אם קרא השגריר האמריקני לאזרחי הארץ ללחוץ על הממשלה ועל הכנסת כדי להבהיר להם שהעם רוצה בפיוס, הרי שזון התערבות בענייני הפנים של ישראל".
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו לפורום אקטואליה בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by