בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תביעה נגד משרד המשפטים האמריקאי ומיקרוסופט 
 
 
חדשות נענע

קבוצת AAI תגיש תביעה נגד הגופים, בטענה שלא ביצעו גילוי נאות של המגעים שהובילו לפשרה בתביעת המונופול נגד מיקרוסופט; דובר מיקרוסופט: בוצע גילוי נאות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
AAI, קבוצה העוסקת בנושאי מונופולים, מסרה אתמול כי תגיש תביעה נגד מיקרוסופט ומשרד המשפטים של ארה"ב. סוכנות רויטרס מדווחת, ש-AAI מאשימה את הגופים בכך שלא ביצעו תהליך של גילוי נאות על כל המגעים שהיו ביניהם, ואשר הובילו לפשרה בתביעה נגד מיקרוסופט.
 
ב-1998 נתבעה מיקרוסופט על ידי משרד המשפטים ותשע מדינות בארה"ב, על כך שהיא עברה על חוק המונופולים במאמציה לשמור על מעמד של מונופול בתחום מערכות ההפעלה למחשבים ביתיים. בסוף השנה שעברה הושגה פשרה, וב-10 בדצמבר פרסמה מיקרוסופט תקציר של המגעים, שלא הכיל כל התייחסות לפעולות שתדלנות לטובת הפשרה, מעבר למגעים בין היועץ המשפטי של מיקרוסופט ומספר בכירים בחברה לבין התובעים הפדרליים והמדינתיים.
 
לפי חוק Tunney, פשרה במשפטי מונופול (antitrust) צריכה להיבחן על ידי שופט. "ה-AAI מאמינה, שמיקרוסופט ומשרד המשפטים נמנעו בכוונה מהחשיפה הדרושה על פי חוק Tunney, או שסיפקו מידע חלקי או מטעה", נמסר מ-AAI. הקבוצה דורשת שהשופטת המחוזית קולין קולר-קוטלי, שמונתה לעניין זה, תמתין לחשיפה המלאה של המגעים לפני שתחליט בעניין. הדיונים בפשרה יחלו ב-11 במרץ.
 
 
דובר מיקרוסופט, ג`ים דסלר, אמר בתגובה: "ביצענו את הגילוי הנאות הנדרש על ידי חוק Tunney, ואנחנו ממתינים לקבל את חוות הדעת של בית המשפט על הפשרה". דובר משרד המשפטים לא היה זמין לתגובה.
 

רוצים לדבר על זה?

כנסו לפורום תרבות דיגיטלית או לפורום משפט ואינטרנט בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by