בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אוסטרליה: פצוע קשה במהומות הפליטים 
 
 
חדשות נענע 

נפצע כשטיפס על גדר מחנה המעצר; שביתת הרעב של הפליטים נכנסת ליומה ה-11; רה"מ הווארד: לא ניכנע לסחטנות; מחפשי מקלט מדיני ניסו לתלות עצמם למוות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כ-200 מבקשי מקלט מדיני הכלואים במחנה המעצר וומורה שבאוסטרליה קיימו היום (שבת) הפגנה בססמה "חופש או מוות", במסגרת שביתת הרעב שלהם שנכנסת ליומה ה-11.

המפגינים טיפסו על גגות המחנה, ויידו אבנים על שומר המחנה. אחד המפגינים נפצע קשה, כשניסה לטפס על גדר תיל דוקרנית המקיפה את המחנה, במחאה על החזקתו בכליאה. הוא פונה לבית חולים.

המחאה בשניים ממחנות המעצר נמשכת זה כמה ימים, והלילה התפשטה גם למחנה השלישי - חמישה מהכלואים פתחו בשביתת רעב, וארבעה מהם אף בלעו חומר הדברה נגד חרקים.

ראש הממשלה השמרן של אוסטרליה, ג`ון הווארד, אמר כי הוא מסרב להישבר לנוכח מה שכינה "סחטנות מוסרית".

כ-15 מחפשי מקלט מדיני באוסטרליה, המוחזקים במחנה מעצר במדינה ניסו בתחילת השבוע לתלות עצמם למוות מתוך תסכול לאחר שנתיים של המתנה במחנה המעצר עד שתביעותיהם יתבררו.

בעקבות ניסיון ההתאבדות הסירה ממשלת אוסטרליה את ההקפאה שהטילה על הליך בדיקת בקשות המקלט של פליטים אפגנים.
 
סירוס סאראנג, נשיא ארגון "פעולה קולקטיבית למען פליטים" טען כי המהגרים במחנה ווומרה ניסו לתלות עצמם בעזרת סדינים שקשרו לתקרת חדרם במהלך הלילה.

נער בן 16 נפצע באירוע, וכל המעורבים הושמו בבידוד. סאראנג אמר לעיתונאים כי מצבם של הפליטים כה גרוע עד שכל מה שהם חפצים בו הוא להתאבד, כדבריו.

חלק מהפליטים אף תפרו את שפתותיהם יחדיו במחאה על מצבם.

"הם נחושים בדעתם, הם אומרים כי הספיק להם מה שעברו עד כה, וברגע שיוכלו לבצע את זמנם יתאבדו", אמר סאראנג, בעצמו פליט איראני לשעבר.

גורמים רשמיים במשרד ההגירה האוסטרלי אמרו כי ארבעה מהפליטים, ובהם ילד, קיבלו טיפול רפואי במהלך הלילה.

 

רוצים לדבר על זה?

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by