בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מה עושים עם זבל-אלקטרוני? 

מה עושים עם זבל-אלקטרוני?

 
 
חדשות נענע

השבוע יתקיים בפלורידה מפגש לפתרון בעיית ה-,e-waste פסולת המוצרים האלקטרוניים שמציפה את ארה"ב; הבעיות העיקריות: עלות המחזור והסכנה הבריאותית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פסולת אלקטרונית, או ,e-waste עמדה בראש סדר היום של קונגרס המחזור הלאומי השנתי ה-,20 שנערך בשבוע שעבר בסיאטל, וושינגטון. השבוע יפגשו נציגי הממשל, האקדמיה, התעשייה וקבוצות אקטיביסטים בטמפה, פלורידה, כחלק ממאמץ בן שנה למצוא פתרון לאומי לבעיה, במפגש שממומן בחלקו על ידי הרשות להגנת הסביבה. על כך מדווח USA Today.
 
,e-waste פסולת המורכבת ממכשירים כמו מסכי מחשב, טלפונים סלולריים, מכשירי וידאו וכדומה, מהווה כיום אחוז אחד מנפח האשפה של ארה"ב. בין המשתתפים ישנה הסכמה, כי מחזור ושימוש חוזר במוצרי אלקטרוניקה הם הדרכים הטובות ביותר להתמודד עם ה-,e-waste אולם כיום, פחות מ-10 אחוזים מהאשפה הזאת ממוחזרת, וישנו ויכוח לגבי הגורם האחראי על כך.
 
"בסופו של דבר, יהיה רק אדם אחד שישלם על זה, והוא הצרכן, בין אם זה יהיה תשלום שיוכנס לתוך המחיר בעת הקנייה, ובין אם זה יהיה מס או תשלום נוסף בסוף. מטרתנו להפוך את התשלום לאפס", אמר סגן נשיא סוני אלקטרוניקס, מארק סמול.
 
 
קיים גם חשש שחומרים מסוכנים, כמו כספית וקדמיום, יחלחלו מהאשפה דרך האדמה ואל מאגרי מים תת-קרקעיים. "e-waste הוא אחד ממקורות האשפה שגדלים בקצב המהיר ביותר, ואחד הרעילים ביותר, והוא מאיים על הבריאות והסביבה", אמר טד סמית`, מנכ"ל קבוצת המעקב Silicon Valley Toxics Coalition.
 
סמול שולל את הסכנה בנימוק הטפשי הבא: "אם זה בטוח מספיק לשים על השולחן עליו אתה אוכל, זה צריך להיות מספיק בטוח באתר הפסולת". עם זאת, סמול אמר שהחברות פועלות לעצב מוצרים שמכילים יותר חומר ממוחזר, שהוא גם פחות רעיל ומזיק.
 

רוצים לדבר על זה?

כנסו לפורום תרבות דיגיטלית בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by