בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הושעתה התביעה נגד נאפסטר 
 
 
חדשות נענע

ארבע מחמש התובעות ביקשו את ההשעיה; מנכ"ל נאפסטר: התביעה תגיע לסיומה בחודשים הקרובים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השופטת הפדרלית מרילין פאטל אישרה אתמול בקשה של ארבע מתוך חמש חברות התקליטים, להשעות את תביעתן נגד נאפסטר, כך מדווח הניו יורק טיימס. חברות התקליטים הגישו את התביעה לפני שלוש שנים, כדי להפסיק את פעילותה של תוכנת החלפת השירים, אשר לטענתם היוותה הפרה של זכויות היוצרים שלהן. בעקבות ההשעיה אמר מנכ"ל נאפסטר, קונראד הילברס, שהוא אופטימי לגבי הסיכויים לסיים את התביעה בחודשים הקרובים.
 
ההשעיה תקפה לשלושים יום בלבד, אולם היא מסמנת תפנית באסטרטגיה של חברות התקליטים, לאחר שהחודש הוצגה גירסת בטא של שירות נאפסטר בתשלום, והחברה פנתה לגולשים שנרשמו באתרה על מנת שיתחילו בביצוע בדיקות בטא.
 
הילרי רוזן, נשיאת RIAA, איגוד חברות התקליטים אשר הגיש בשמן את התביעה, אמרה: "עקב השקת השירות בתשלום, אנחנו מבינים שהם הגבילו את הרפרטואר שלהם לשירים ברישיון, ויישוב התביעה נראה עתה בר ביצוע". הפרקליט הראשי של חברות התקליטים, קארי שרמן, אמר שהמשך התביעה היה מצריך חיפוש הוכחות נוספות, והיה גורם לחברות "להסתבך עמוק יותר בתביעה, ולהיות פחות ממוקדות בפיתרון".
 
 
גורמים המקורבים לפרשה אמרו, שהסיבה האמיתית היא איום של פאטל לבחון לעומק, האם החברות נשאו ונתנו עם נאפסטר בתום לב בנוגע לרישיונות לשימוש במוזיקה. סיבה נוספת עשויה להיות החקירה, בה פתח משרד המשפטים באוקטובר, על מנת לבדוק אם החברות עברו על חוקי ההגבלים העסקיים בתחום המוזיקה המקוונת.
 
את ההשעייה ביקשו נאפסטר עצמה, AOLTW, ויוונדי, סוני וברטלסמן. האחרונה הלוותה כספים לנאפסטר על מנת שזו תפתח שירות החלפת שירים בתשלום, והודיעה בסוף שנת 2000 כי תסיר את התביעה נגד נאפסטר עם הצגת השירות.
 
חברת EMI היא היחידה שלא הצטרפה להשעיה. דובר החברה אמר, שהחברה עסקה באופן פעיל בניסיון לקיים שיחות למציאת פשרה, ולא הסכין להגיב מעבר לכך.
 

רוצים לדבר על זה?

כנסו לפורום תרבות דיגיטלית או לפורום מוסיקה בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by