בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
זיני: יאסר ערפאת- ראש מאפיה 
 
 
חדשות נענע 

מקורות מדיניים בכירים: הממשל בארה"ב עומד להכריז על "גדודי חללי אל אקצא" כארגון טרור; פאוול: הגיע רגע האמת של ערפאת, לכל מנהיג מגיע הזמן בו הוא מתחלף באחר; בוש: שליחות זיני לא תחודש; צ'ייני וראמספלד המליצו אתמול לנתק המגעים עם יו"ר הרשות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השליח האמריקני המיוחד, אנתוני זיני, אמר בסוף השבוע בוושינגטון כי ערפאת הוא שקרן חסר תקנה והגדיר אותו ראש מאפיה כמו קרלו גמבינו בניו יורק. אמש (שבת) הביע הנשיא האמריקני, גורג` בוש, אכזבה מערפאת, ומזכיר המדינה קולין פאוול אמר כי הגיע זמן האמת של יושב ראש הרשות.
 
ענאן עם נשיא איראן חתמי, היום בטהראן (רויטרס)
 ענאן עם נשיא איראן חתמי, היום בטהראן (רויטרס)   

זיני תיאר את ראשי מנגנוני הביטחון הפלסטיניים "ראשי מאפיה הסופרים את כלי הנשק וכמה בני אדם נרצחו".

לעומת זאת, בפגישות סגורות, שערך עם אנשי שגרירות ישראל ועם אנשי השדולה היהודית בארה"ב, כינה זיני את ראש הממשלה שרון "פאפא בר" (אבא דוב) וציין כי שרון סייע לו בשליחותו באזור ואף הציע תמיד פתרונות קונסטרוקטיביים.

מקורות מדיניים בכירים אומרים כי הממשל האמריקני עומד להכריז על הזרוע הצבאית של התנזים, "גדודי חללי אל אקצא", כארגון טרור. לדברי המקורות מדובר בצעד ראשון ואחריו יוכרזו ארגוני טרור גם כוח 17 והתנזים.
 

פאוול: הגיע רגע האמת של ערפאת

"הגיע רגע האמת של יאסר ערפאת. הממשל האמריקני מאוכזב מהיעדר העשייה שלו", כך אמר אמש (שבת) מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, בראיון טלויזיוני בארה"ב.

לשאלה האם ניתן להתקדם בתהליך המדיני ללא ערפאת השיב פאוול: "מגיע הזמן בו כל מנהיג מתחלף באחר. איננו יודעים מתי הדבר יקרה ברשות הפלסטינית ובאילו נסיבות. אנחנו, בכל אופן, נמשיך לעבוד להשגת השלום".

פאוול סיפר כי בשיחת הטלפון שערך ביום רביעי עם ערפאת, עדיין סירב יו"ר הרשות ליטול אחריות על פרשת ספינת הנשק.
 
 

בוש: אני מאוכזב מערפאת


נשיא ארה"ב, ג`ורג` בוש, אמר הלילה כי "השליח האמריקני אנתוני זיני לא ישוב בקרוב לאזור מכיוון שביקור כזה יהיה חסר תועלת". ההודעה נמסרה לאחר דיון מיוחד בעתיד היחסים בין וושינגטון והרשות הפלסטינית.

"אני מאוכזב מערפאת", אמר אמש בוש. לדבריו, יו"ר הרשות חייב "לעשות מאמץ מלא לבער את הטרור מהמזרח התיכון. להזמין נשק שמוברח בספינה, זה אינו חלק מהמלחמה בטרור, זה מגביר את הטרור".

בימים האחרונים קראו השרים בן אליעזר ופרס לבוש לשגר בהקדם את זיני לאזור. גם הרשות הפלסטינית קראה לוושינגטון להשיב את זיני.

שגריר ארה"ב לשעבר בישראל מרטין אינדיק אמר כי חשיפת ספינת הנשק ותגובת הרשות על החשיפה היו בבחינת הקש ששבר את גב הגמל ביחסי וושינגטון לרשות. לדבריו, בוושינגטון חוששים כי האלימות הפלסטינית תגיע לרמות שיסכנו את היציבות בכל האזור.

בישיבה שעסקה ביחסי ארה"ב והרשות, תמכו סגן הנשיא צ`ייני ומזכיר ההגנה ראמספלד בנקיטת סנקציות נגד הרשות כגון ניתוק הקשרים וסגירת משרד אש"ף בבירה האמריקנית. מנגד, הוביל מזכיר המדינה פאוול קו מתון יותר, וטען כי יש לפעול באופן הדרגתי ולהמשיך לדרוש מערפאת לפעול נגד הטרור לאלתר ובנחישות, ואף להציב בפניו אולטימטום.

בוש לא הביע את תמיכתו או את התנגדותו להצעות.
 

ענאן: מצב טראגי

מזכ"ל האו"ם, קופי ענאן, כינה אמש (שבת) את המצב בין ישראל והפלסטינים "טראגי".

"מנהיגי העולם חייבים לעשות מאמץ להחזיר את הצדדים אל שולחן המשא ומתן" אמר ענאן במסיבת עיתונאים שערך בטהראן, שם נפגש עם שר החוץ האיראני קמאל חראזי ועם נשיא אירן מחמד חתאמי.

לשאלה דעתו על תמיכתה החד-צדדית של ארצות הברית בישראל השיב כי אין הוא בטוח שהאמריקנים נוקטים עמדה חד צדדית.
 

בעוד שבועיים: שרון בוושינגטון

ראש הממשלה, אריאל שרון, ייסע בעוד שבועיים לביקור בארה"ב וייפגש ב-7 בפברואר עם נשיא ארה"ב, ג`ורג` בוש. המגעים לתיאום הפגישה התנהלו בימים האחרונים בין ירושלים לוושינגטון. מלשכת ראש הממשלה נמסר ששרון נענה להזמנתו של בוש.

במוקד הפגישה יעמוד המשבר הישראלי-פלשתיני והדרכים להרגעת העימות. מקור מדיני בירושלים אמר, כי הפגישה מעידה על רמת הקירבה וההבנה בין שני האישים והתיאום בין שתי המדינות.

ביקורו של שרון בארה"ב יחפוף לנסיעת הבכורה של שר הביטחון ויו"ר מפלגת העבודה, בנימין בן אליעזר, שיבוא לוושינגטון ב-6 בפברואר לשיחות עם אנשי הממשל. בן אליעזר ביקש להציג בביקורו את תוכניתו המדינית ולפתוח בכך את מסע הבחירות שלו מול שרון.
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו עכשיו לפורום אקטואליה בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by