בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא בית המשפט האפגאני: נעניש פושעים לפי חוקי האיסלם 
 
 
חדשות נענע 

פאזול שינווארי, שביקר בעבר את אכזריות הטליבאן, יגזור על עבריינים כריתת איברים, סקילה והוצאה להורג בפומבי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מערכת המשפט באפגניסטן תבוסס על חוקי האיסלם, כך הודיע אתמול (חמישי) נשיא בית המשפט, פאזול חאדי שינווארי. נואפים, למשל, יוענשו בהצלפות ובסקילה למוות, ידיהם של גנבים יכרתו, ורוצחים יוצאו להורג בפומבי - ממש כפי שנהג משטר הטליבאן בשש שנות שלטונו. "אלוהים אומר שצריכים להיות עדי ראייה לעונש" אמר שינווארי.

שינווארי, שבעבר מתח ביקורת על הטליבאן "שהפכו את האיסלאם למפלצת", אמר שהעונש על הפרת חוקי האיסלאם ייגזר רק אם יהיו מספיק ראיות. "הפושעים יעמדו מול ערכאות שונות והליכים משפטיים שונים, ורק לאחר מכן ייענשו. מוטב לסלוח למישהו שאין נגדו הוכחות, מאשר להעניש בחופזה, רק מתוך רצון להכיל עליו או עליה את החוק האיסלאמי".

עוד אמר נשיא בית המשפט, בן 67, שהעונש על שתיית אלכוהול יהיה גבוה מהעונש על שימוש בסמים כגון חשיש, הרואין או אופיום. "היות ששתיית אלכוהול אסורה באיסור מוחלט באיסלאם, ייענש העבריין ב- 80 מלקות", אמר.

שינווארי גם הזהיר את הזרים באפגניסטאן לבל ינסו להעביר אפגאנים על דתם."הממשלה האפגנית, על פי חוקי ההלכה, חייבת להעניש את מי שמעורב בפעילות אנטי-איסלאמית. מי שיעשה זאת צפוי לגירוש ובמקרים קיצוניים גם הוצאה להורג - אבל רק במקרה של הוכחות מוצקות".
 

רוצים לדבר על זה?

מה לגבי קצת שריפה וסקילה אצלנו? בואו לדבר על מערכת המשפט הישראלית בפורום דתיים-חילונים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by