בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נסים זוילי: אינני מעוניין להחליף את טריף 
 
 
חדשות  נענע

לדבריו אין צורך בשר נוסף של העבודה בממשלה; הכנסת הסירה חסינותו של סאלח טריף; השר לענייני ערבים הגיש את התפטרותו בישיבת הממשלה; התפטר על רקע המלצתו הצפויה של היועץ המשפטי לממשלה להעמידו לדין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ניסים זווילי הודיע הערב (שלישי) כי אינו מעוניין בתפקיד שר במקומו של סאלח טאריף שהתפטר מהממשלה.

לדבריו אין צורך בשר נוסף של העבודה בממשלה. במכתב ליו"ר המפלגה, בנימין בן אליעזר, כתב זוילי כי על העבודה להיות קשובה לרחשי לב הציבור ולהתחשב במצב הכלכלי.

ועדת הכנסת החליטה בצהריים להסיר את חסינותו של השר לענייני ערבים, סאלח טריף. בכך נענו חברי הוועדה לבקשתו של טריף, להסיר את חסינותו כדי שיוכל לטהר את שמו בבית המשפט.

 
הסרת החסינות תיכנס לתוקפה לאחר שיושב ראש ועדת הכנסת, חבר הכנסת יוסי כץ, יודיע במליאת הכנסת על הסרתה.

ביום ראשון הגיש טריף את התפטרותו בישיבת הממשלה השבועית, ואחר כך עזב את הישיבה. התפטרותו מן הממשלה אמורה להיכנס לתוקף היום.

טריף התפטר על רקע המלצתו הצפויה של היועץ המשפטי להעמידו לדין, בחשד שסייע לפלסטיני לקבל במרמה אזרחות ישראלית.

בתוך כך, בסיעת העבודה נשמעו בעקבות התפטרותו של טריף דעות חלוקות באשר לאיוש התיק שהתפנה; גורמים במפלגה העריכו כי שר החוץ פרס ינסה לדחוף לתפקיד את ניסים זווילי, שהגיש את מועמודתו לתפקיד; כן חפץ בתפקיד חבר הכנסת שירי וויצמן, שהגיש אף הוא מועמדותו למשרה.

אפשרות נוספת היא שיו"ר המפלגה, בנימין בן אליעזר, שטרם הביע דעה בנושא, ימנה אישיות מהמגזר הערבי, זאת כדי לא להצטייר כמי שמקפח את המגזר, שכעת ניטלה ממנו משרת השר היחידה והראשונה.
 

טריף: התפטרתי כדי להוציא את האמת לאור בהקדם

במכתב ההתפטרות מדגיש טריף כי הוא רואה את חברותו בממשלת האחדות כתרומה חשובה לקירוב לבבות בין העדה הדרוזים לישראל. "הפרסומים השקריים האחרונים והחלטת היועץ המשפטי להגיש נגדי כתב אישום מונעים ממני להמשיך ולתרום", כתב טריף במכתב.

"אני מתפטר כדי שאוכל להוציא לאור את האמת בנוגע לעלילה שנרקמה נגדי בהקדם", אמר טריף והוסיף: "אני מקווה כי לאחר שבית המשפט יוציא את האמת לאור, אוכל לחזור במהרה לפעילות בממשלה".

במכתב הודה טריף לראש הממשלה על היחס ההוגן והחם שזה ממנו. המכתב הוגש עם עותקים גם ליושב ראש מפלגת העבודה ושר הביטחון, בנימין בן אליעזר, ולשר החוץ, שמעון פרס.
 
 

רוצים לדבר על זה?היכנסו לפורום אקטואליה בנענע
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by