בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל מתגבר כוחות סביב שכם 
 
 
חדשות נענע 

כך לפי מקורות ברשות, שמביעים חשש מפני תגובה ישראלית; ירדן, מצרים, והרשות הפלסטינית גינו הפיגוע; לשכת שרון: ערפאת הוא האחראי הישיר לפיגוע; הערכות בישראל: ארה"ב תמתין לפני שתחליט על צעדי תגובה נגד הרשות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מאז אתמול (שני) מפנים הפלסטינים את מפקדותיהם בעיר שכם, ממנה יצאה המחבלת המתאבדת שהתפוצצה בצהריים ברחוב יפו בירושלים. בפיגוע נהרג פנחס טוקטלי, תושב העיר בן ,81 ונפצעו 150 בני אדם.

 
מקורות פלסטינים בשכם דיווחו הלילה כי צה"ל מתגבר את כוחותיו סביב העיר ולהערכתם ישראל תגיב באמצעות הפצצת יעדים בעיר, או חדירה לשטחים שבשליטת הרשות.

גורמים בלשכת ראש הממשלה שרון, האשימו אמש את יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, באחריות ישירה לפיגוע. לדברי הגורמים, ישראל תגיב על הפיגוע על פי החלטת הקבינט.

בהודעה רשמית של רענן גיסין, יועץ התקשורת של ראש הממשלה, נאמר כי "ערפאת מעודד טרוריסטים לבצע פיגועי התאבדות".

מזכיר הממשלה, גדעון סער, אמר כי המעשים והמחדלים של ערפאת הם שאיפשרו את הפיגוע, ש"נבע מחוסר מוחלט בפעילות של ערפאת נגד הטרור".
 

גינויים חריפים בעולם

ירדן ומצרים גינו אמש את הפיגוע בירושלים, אך קראו לארה"ב שלא לפגוע בקשריה עם הרשות הפלסטינית. לדברי שר החוץ של ירדן, "לכל פיגוע שמבוצע כעת באזור, בייחוד לפיגועים כאלו, יש השפעה שלילית מאוד על תהליך השלום ועל יכולתנו לצאת מהמבוי הסתום".

שר החוץ המצרי, אחמד מאהר, אמר כי "הפיגוע מוכיח שמו"מ הוא הדרך היחידה להפסיק את ההתקוממות הפלסטינית נגד הכיבוש הישראלי".

גם ממשלת גרמניה גינתה את הפיגוע בירושלים. בהודעת הממשלה נאמר כי על ראש הרשות ערפאת לעשות כל שביכולתו כדי למנוע הישנות פיגועים נגד אזרחים חפים מפשע.

לדברי שר החוץ הגרמני, יושקה פישר, "יש לשים קץ לטרגדיה של מעגל האלימות, הנמשכת זה חודשים", אולם רק שיבה מיידית לשולחן הדיונים ומו``מ יובילו לפתרון שישרת את האינטרסים של שני העמים, לדבריו.

חביאר סולנה, מחזיק תיק החוץ באיחוד האירופי, גינה את הפיגוע "באופן מוחלט". "יש לעשות את כל המאמצים לצאת ממעגל האלימות" אמר סולאנה. בהודעה שמסרה דוברת מטעמו סולנה נאמר כי האיחוד האירופי ימשיך במאמציו הדיפלומטיים במטרה להגיע למצב של ביטחון באיזור.
 
 

הרשות:לחדש שליחות זיני

גם ברשות הפלסטינית גינו אתמול את הפיגוע, וקראו לארצות הברית לחדש את שליחות הגנרל בדימוס אנתוני זיני ואת המפגשים הביטחוניים.

גורמים בירושלים מעריכים היום כי הממשל בוושינגטון ימתין זמן מה לפני שיחליט על צעדיו הבאים כנגד הרשות הפלסטינית.

 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו עכשיו לפורום צבא וביטחון בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by