בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשלת סינגפור מהדקת פיקוח על אתר מוסלמי 
 
 
חדשות נענע 

דרשה מקבוצת פאתהא לרשום את אתרה, בהתאם לחוק המחייב רישום אתרים פוליטיים; מבקרי החוק: הוא נועד לפגוע באופוזיציה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רשות השידור הסינגפורית (SBA) דרשה מהקבוצה האיסלאמית פאתהא (Fateha) לרשום את אתרה כאתר פוליטי, מדווחת סוכנות רויטרס. משמעות הצעד היא הגברת המעקב אחר פעילות האתר, לאחר שראש הקבוצה השמיע ביקורת נגד הממשלה.
 
"ה-SBA עוקבת אחר האתר מזה זמן מה", נמסר מה-SBA. האתר קיים שבעה חודשים, ובסופשבוע האחרון כתב בו מנהיג פאתהא, מוחמד שריף זולפיקר, כי בכך שהתיישרה עם הקו של ארה"ב וישראל, הביאה על עצמה הממשלה הסינגפורית התקפות טרור מוסלמי. הדברים באים לאחר מעצרים של מיליטנטים מוסלמים ברחבי דרום מזרח אסיה, בחשד שהם קשורים לרשת אל קעידה של אוסאמה בן לאדן.
 
דבריו של זולפיקר הוגדרו על ידי נציגים רשמיים של הממשל כניסיון לחתור תחת היחסים בין הגזעים במדינה. "בהתאם לחוק, הדורש מאתרים שמפיצים ומקדמים נושאים פוליטיים ודנים בהם להירשם, SBA ביקשה כעת מפאתהא לרשום את אתרם", נמסר מה-SBA ביום שישי.
 
 
"בעוד הרישום נמצא בהליכים, מוקדם לדבר על אילו פעולות ינקטו אם פאתהא תסרב לרשום את האתר", מסרה ה-SBA. העונש הקבוע בחוק לאי-רישום הוא קנס כספי ועונשים נוספים, שאינן מפורטים. החוק חוקק ב-1996. בנובמבר שעבר, לפני הבחירות, הוסיפה מפלגת הפעולה העממית (People`s Action Party), השולטת בסינגפור מאז הוכרזה עצמאותה ב-65`, מספר חוקים נוספים, בתירוץ שדרושות הגבלות עקב האפשרות להפיץ דיסאינפורמציה במהירות. מבקרי החוקים טוענים, שהם אינם אלא דרך נוספת לשלטון להבטיח שמפלגות וקבוצות אופוזיציה יהיו ממושמעות.
 
זולפיקר לא היה זמין לתגובה, מאחר שזומן לשירות מילואים של מספר שבועות, ונאסר עליו להתראיין בתקופה זו.
 

רוצים לדבר על זה?

כנסו לפורום תרבות דיגיטלית בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by