בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
העבודה תכריע לגבי נסיעתו של בורג לרמאללה 
 
 
חדשות נענע 

כך הוחלט היום בפגישה בין בן אליעזר לבורג; הכנסת הצביעה נגד נסיעתו של בורג לרמאללה; בורג: אינני מנסה להשיג רווח פוליטי בנסיעה לרמאללה; יושב ראש הקואליציה הניח על שולחן הכנסת הצעת חוק, שתאפשר את הדחת יושב ראש הכנסת באמצעות רוב של 61 קולות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סיעת העבודה תתכנס ביום שני הבא ותדון בנסיעתו של בורג ברמאללה, כך הוחלט היום (חמישי) בפגישה של שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, עם יושב ראש הכנסת, אברהם בורג. ככל הנראה, אם תתנגד הנסיעה לנסיעתו של בורג, יחזו בו יושב ראש הכנסת מכוונתו לנאום בפני הפרלמנט הפלסטיני.

אתמול הצביעה הכנסת נגד כוונתו של בורג לנאום בפרלמנט הפלסטיני ברמאללה. לנסיעה התנגדו למעלה מ- 30 חברי כנסת.

נציג הממשלה בדיון, השר דני נווה, אמר כי נסיעתו של בורג עלולה להרחיק את ישראל קילומטרים מהיכולת להכניע את הטרור ולבודד את ערפאת.

ואילו בורג אמר כי "אני סבור שיש פעמים בהם אדם מגיע לנקודה שבה הוא חייב להגיד את האמת שלו בנושאים שעומדים על הפרק"

בכנסת התפתח דיון סוער, ובמהלך נאום של חבר הכנסת מוחמד בארקה התפתח עימות בינו לבין מיכאל איתן מהליכוד, שבמהלכו הם כינו אחד את השני "רוצח".


 
אתמול דחה יושב ראש הכנסת את הטענות, שהוא מנסה להשיג רווח פוליטי בנסיעתו לפרלמנט הפלסטיני ברמאללה.

``מי שחושב שיש בנסיעה שלי רווח שכזה טועה. אני לוקח על עצמי את הסיכון שבהשלכות של נסיעה כזו``, דברי בורג בישיבת ועדת הכנסת, שדנה בנסיעתו המתוכננת.

בורג פנה במהלך הדיון לחברי הכנסת מהימין, המתנגדים לנסיעתו, ואמר להם: ``אני פונה אליכם לנסות למצוא דרך הידברות, שבה אני לא אובך ואתם לא תנסו להביך אותי מוסרית, ונוכל להגיע להסכמה", כדבריו.

יושב ראש הקואליציה, חבר הכנסת זאב בוים מהליכוד, הניח על שולחן הכנסת הצעת חוק, שתאפשר את הדחת יושב ראש הכנסת באמצעות רוב של 61 קולות של חברי כנסת, ולא 90 כנהוג כיום.

ראשי הליכוד מקווים שהכנסת תקבל החלטה הצהרתית שתקרא לבורג לא לנסוע. במקרה כזה, לא יוכל בורג לצאת לרמאללה במסגרת תפקידו כשליחה הרשמי של הכנסת, אלא כאדם פרטי.

ראש השב"כ אבי דיכטר הוזמן להשתתף אתמול בישיבה מיוחדת שתערוך ועדת הכנסת בנושא. בדיון, שנקבע לפי דרישתם של שליש מחברי הוועדה, ישתתף גם בורג. יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ יוסי כץ, אמר כי ייפגש לפני הדיון עם שר הביטחון בנימין בן אליעזר ויבקש ממנו לאשר את הביקור.
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו עכשיו לפורום אקטואליה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by