בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
טלסטרה היטתה סקר מקוון 
 
 
חדשות נענע

הסקר עסק בשביעות הרצון משירות אינטרנט שהיא מספקת; תוכנה הצביעה מאות פעמים בעד טלסטרה; דובר החברה: מדובר באדם מתוך החברה, אך זו לא יוזמה שלנו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת הטלפונים האוסטרלית טלסטרה הודתה, כי אדם מתוך החברה היטה סקר מקוון של ZDNet אוסטרליה. בסקר נשאלו הגולשים, אם שירות הגלישה BigPond של טלסטרה נותן תמורה נאותה לכסף. על כך מדווח אתר ZDNet אוסטרליה.
 
הסקר עלה לאתר ביום חמישי. שעתיים אחרי עלייתו, 25 גולשים ענו "לא", ורק אחד ענה "כן". בתוך חצי שעה, 287 אנשים הצביעו בעד טלסטרה, מספר שיא של מצביעים בסקר של ZDNet אוסטרליה.
 
בדיקה של ZDNet העלתה, ש"בוט" (רובוט, תוכנת מחשב שעובדת אוטומטית), אשר פעל מכתובת IP של טלסטרה, תוכנת ללחוץ על הכפתור "כן" כל שנייה, ולהטות את התוצאות.
 
 
טלסטרה הודתה, שהבוט פעל מה-IP שלה, ומסרה כי היא מבצעת חקירה נוספת, כנראה כדי לברר מי האשם בהטיית הסקר. דובר החברה, סטוארט גריי, אמר שזו לא הייתה יוזמה של החברה, וכי החברה לא מעודדת התנהגות כזו.
 
ביום שישי הורד הסקר מהאתר, לאור הזיוף, ובמקומו עלה סקר חדש, ששואל האם טלסטרה צריכה לפצות את לקוחותיה עקב הפרעות בשירות. הבוט הופעל שוב, ולאחר זמן קצר בו היה רוב לתומכים בפיצוי, נוספו מאות קולות לטובת טלסטרה.
 
לפני מספר שבועות, התגלתה הטיית סקר של ZDNet בריטניה על ידי מיקרוסופט. בתגובה לפניית חדשות נענע, הודה דובר מיקרוסופט שעובד החברה הם שהיטו את הסקר, אולם אמר שאין היא מעודדת פעולות שכאלה.
 

רוצים לדבר על זה?

כנסו לפורום תרבות דיגיטלית בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by