בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מאות עצים וירטואליים ניטעו באתר קק"ל 
 
 
עידו קינן, חדשות נענ

הצורך בנטיעות הווירטואליות נבע מהאיסור לטעת עצים בשנת שמיטה; בחודשים הקרובים, יתורגמו העצים הווירטואליים לעצים אמיתיים שיינטעו ביערות; אתר קק"ל יושק בקרוב במראה וטכנולוגיה חדשים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שירות הנטיעות הווירטואליות "הקלק וטע" הוקם אשתקד על ידי הקרן הקיימת לישראל, כפתרון הלכתי לנטיעות בשנת שמיטה. 1189 עצים ווירטואליים "ניטעו" מאז ט"ו בשבט הקודם, ובחודשים הקרובים תיטע קק"ל עץ אמיתי בעבור כל עץ וירטואלי שנתרם. קק"ל, שחוגגת מאה שנים לקיומה, תשיק בקרוב את אתרה בגירסה מחודשת ודינמית.
 
בשנת תשס"א, השנה העברית שעברה שהיא גם שנת שמיטה, הושק באתר הקרן הקיימת לישראל השירות הייחודי "הקלק וטע", שאיפשר לגולשים לטעת עצים וירטואליים בתרומה של 18 ש"ח לעץ, באמצעות כרטיס אשראי. עד היום "ניטעו" באתר 1190 עצים על ידי 405 תורמים מ-10 מדינות, כשרוב התורמים מישראל, והשאר מייצגים את אירופה ואת שתי האמריקות - הצפונית והדרומית.
 
בשנה ממוצעת שאינה שנת שמיטה, נתרמים לקק"ל למעלה ממיליון עצים על ידי אלפי תורמים, כך שהמספרים של "הקלק וטע" עדיין אינם משמעותיים. יצוין, שהשקת השירות לוותה בפרסום מינימלי, שכלל רק את אזכור כתובת האתר של קק"ל, ללא הזכרת השירות.
 
 
בראיון שערכנו עימה בט"ו בשבט שעבר, אמרה לנו מנהלת מרכז המידע בקק"ל, תרצה בלס, ששנת השמיטה שימשה תירוץ מצוין להקמת השירות, אולם זה ישמש אתר תרומות ונטיעות גם בשנים רגילות, בעיקר לישראלים תושבי חו"ל.
 
"אתר קק"ל לא מפותח ולא מתפתח, הוא לא יותר מדי אטרקטיבי", אומרת בלס. האתר עלה לאינטרנט לפני חמש או שש שנים, ולדבריה, "למדנו על בשרנו את כל הטעויות האפשריות". בשנה שחלפה, נוספה המילה "אינטרנט" לשמו של המרכז שבניהולה, אולם הדבר לא התבטא בהגדלת תקציבו או בהעלאת מספר התקנים לעובדים.
 
עם זאת, בשבועות הקרובים צפויה השקה מחודשת של האתר במראה מחודש, עם טכנולוגיה שאמורה להפוך את עדכון המידע לפשוט יותר. הדבר עשוי לקרות כבר בשבועות הקרובים. "ברור לנו שהאתר הוא טוב", מסכמת בלס, "ואנחנו נטפח אותו".
 

רוצים לדבר על זה?

כנסו לפורום תרבות דיגיטלית בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by