בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קנדה מורה על סגירת אתר מכחיש שואה 
 
 
חדשות נענע

הפסיקה מתבססת על חוק זכויות האדם הקנדי; מפעיל האתר העביר אותו לארה"ב עוד לפני הפסיקה, כך שלא ניתן ליישמה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ועד זכויות האדם הקנדי (CHRC) פסק בשבוע שעבר על סגירת אתר Zundelsite.org של מכחיש השואה ארנסט זנדל, כך מדווח אתר ניוזבייטס. הפסיקה עקרונית בלבד, משום שזנדל עזב את המדינה והעביר את האתר לספקית אינטרנט אמריקאית, אולם היא מהווה תקדים ביחס של שלטונות קנדה לאתרי שנאה.
 
לפני שש שנים, הגישה ועדת אזרחים ויחסי-גזעים של עיריית טורונטו תלונה על זנדל, קנדי ממוצא גרמני, בטענה שאתר הכחשת השואה שלו חושף יהודים לשינאה ובוז. התלונה התבססה על חוק זכויות האדם הקנדי מ-1996.
 
ההחלטה של CHRC בעניין התקבלה אחרי דיונים לא רצופים, שנמשכו ארבע שנים. "אנו יודעים כעת, שהאינטרנט אינו `אזור ללא חוק`, ולא יכול לשמש לקידום שנאה", אמרה מישל פלרדו-רמזיי, נציבת ה-CHRC.
 
 
זנדל הספיק בינתיים להגר לארה"ב, ולהעביר את האתר לספקית שירותי האינטרנט הטקסנית CWI Global Internet Technologies, כך שהפסיקה היא עקרונית ובלתי-ישימה. "הפסיקה מראה באופן ברור, שהצעדים של קנדה נגד שנאה תקפים אופליין ואונליין כאחד", אמר מייקל גייסט, מומחה קנדי לחוקי אינטרנט, המלמד באוניברסיטת אוטאווה. "גם אם הם לא יכולים לאכוף אותה על זנדל, הם מעבירים מסר חשוב - והשפעה מרתיעה - לאלו ששוקלים ללכת בדרכו".
 

רוצים לדבר על זה?

כנסו לפורום תרבות דיגיטלית בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by