בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב: הצעת חוק תקדם את הפתיחות בבורסה 
 
 
חדשות נענע

מנהלים בחברות ציבוריות יחויבו לפרסם באינטרנט כשהם מוכרים מניות של החברה; ההצעה עלתה בעקבות התמוטטות חברת אנרון, אחרי מכירה המונית של מניותיה על ידי מנהלים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנהלים בחברות ציבוריות יחויבו לפרסם הודעה באינטרנט כאשר הם מוכרים מניות שלהם בחברה, כך לפי הצעת חוק חדשה, שתוגש בקרוב לסנאט האמריקאי. על כך מדוווח אתר ניוזבייטס.
 
בשימוע בפרשת אנרון, שנערך ביום חמישי בוועדת הסנאט לעניינים ממשלתיים, הודיעה הסנאטורית הדמוקרטית ג`ין קרנהן (מונטנה) כי תגיש את ההצעה. לדבריה, ההצעה תמנע מבכירים בחברות "להשיל מעצמם בשקט את החברה, כמו שקרה עם אנרון", כך לפי קרנהן. במקרה של אנרון, בכירים הרוויחו מיליוני דולרים ממכירה המונית של מניות החברה, מה שהיה יכול לסמן למשקיעים שהחברה בצרות, אם היו נחשפים למידע בזמן. החברה התמוטטה לאחר מכן, ורבים מעובדיה הפסידו את חסכונותיהם.
 
לפי הצעת החוק, מכירה כזו תחייב הודעה באתר החברה, אם יש כזה, והודעה עד סוף יום העסקים לרשות ניירות הערך האמריקאית (SEC), שתחויב לפרסם את ההודעה באתרה באותו היום. הדבר יצריך שדרוג של תשתיות ה-SEC, אולם לדברי קרנהן, היא תחסוך עלויות על ידי ביטול המערכת הנוכחית, המבוססת על נייר.
 
 
קרנהן טוענת, שעשרות אלפי הודעות כאלה מוגשות בכל שנה, רובן על נייר, מה שמקשה גישה של הציבור אליהן. "אנשים יכולים לראות את המסמכים רק על ידי ביקור בחדר העיון לציבור של ה-SEC בוושינגטון, או באמצעות בקשה מה-SEC לשלוח את המידע בדואר. לוקח שבועות לעבד מסמכים שהוגשו בכתב, וזה לא מתקבל על הדעת ובלתי נחוץ בעידן האלקטרוני", נמסר בהודעה מטם משרדה של קרנהן.
 

רוצים לדבר על זה?

כנסו לפורום תרבות דיגיטלית בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by