בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מקורות בי-ם: להרחבת תכנית עוטף ירושלים תהיה משמעות מדינית 
 
 
חדשות נענע 

שרון מבקש להכליל בתכנית חלק משכונות מזרח העיר ויישובים מסביב לבירה; התכנית הבסיסית כוללת חומה ומכשולים פיזיים וכן פריסה של כוחות הביטחון; התכנית תובא לדיון נוסף בקבינט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים מדיניים בירושלים טוענים היום (רביעי) כי כוונתו של ראש הממשלה שרון להכליל בתכנית ההגנה החדשה על ירושלים (עוטף ירושלים) גם את היישובים הישראלים מסביב לבירה, כמו מעלה אדומים, וכן שכונות פלסטיניות במזרח העיר, כמו אבו דיס וענתא, טומנת בחובה משמעויות מדיניות ולא רק ביטחוניות.

עם זאת, שרון טען אתמול בישיבה בה נידונה התכנית, כי אין מדובר בשינוי הסטטוס המדיני של האיזור, אלא רק בתכנית ביטחונית. "התוכנית מהווה נדבך חיוני לאבטחת הבירה", אמר שרון.

ראש הממשלה ציין כי יש להתייחס לתוכנית כמכלול אחד, שבתוכו שכונות יהודיות וערביות, והדגיש כי "אין כל כוונה לשנות את מעמדן החוקי של שכונות הממוקמות בשטחי B, אלא להכניסן למכלול
של ירושלים רבתי".

 

פרס: עדיף להשקיע בי-ם כספים ולא עוד אמצעי ביטחון

שרון אף נזף אתמול בשר לביטחון פנים, עוזי לנדאו, ביושב ראש המועצה לביטחון לאומי, עוזי דיין, ובצמרת המשטרה בעקבות ההדלפות לעיתונות בנוגע לתוכנית.

יש לציין כי התכנית תובא בימים הקרובים לדיון נוסף בקבינט המדיני-ביטחוני, שם צפויים ככל הנראה פרס ובן אליעזר להסתייג ממספר מרכיבים

שר החוץ, שמעון פרס, אף אמר אמש ביחס לתכנית החדשה, כי חיזוק כלכלי של ירושלים יסייע לבירה הרבה יותר מאשר גדרות מסביבה או בתוכה.

פרס שלח מכתב לשר האוצר בו הוא מבקש כי הוצאות שהייה בבתי מלון בירושלים יוכרו כהוצאה מוכרת לצורכי מס. לדברי פרס, צעד כזה יעודד ישראלים להגיע לעיר.
 

חומה באורך 11 קילומטרים

התכנית, שנקראת כאמור "עוטף ירושלים" כוללת בניית חומה באורך 11 קילומטרים, הצבת מחסומים שיפרידו בין מזרח העיר למערבה, הצבת מצלמות ואמצעי זיהוי נוספים לאורך קו התפר של ירושלים. כמו כן כוללת התכנית הצבתם של 460 חיילי משמר הגבול נוספים מסביב לעיר.

סגן מפקד המחוז במשטרה, תת-ניצב אילן פרנקו, אמר כי "יישום התכנית יוביל לפתרון טוב לנושא חדירות קו התפר בעוטף ירושלים".

השר לנדאו דיווח השבוע על התכנית לוועדת החוץ והביטחון של הכנסת.

השר לנדאו אמר עוד כי "הנשק ואמצעי הלחימה הנמצאים בידי הרשות הפלסטינית יכולים לשנות את המאזן האסטרטגי באזור". לדברי לנדאו, הרקטות מסוג קסאם 2 והמרגמות ארוכות הטווח עלולות להוות איום אסטרטגי על ישראל.
 
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו לפורום צבא וביטחון בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by