בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אלקוםסופט מבקשת לבטל את התביעה נגדה 
 
 
חדשות נענע

הפיצה תוכנה המאפשרת להעתיק, להפיץ ולהדפיס ספרים אלקטרוניים; הפצת התוכנה מהווה הפרה של חוק ה-DMCA השנוי במחלוקת; משרד התובע הכללי: אין תגובה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת ElcomSoft הרוסית מבקשת לבטל את כתב האישום נגדה, אשר הוגש בגין ייצור והפצת תוכנה המאפשרת שכפול והדפסה של ספרים אלקטרוניים (eBooks), כך מדווחת סוכנות רויטרס. החברה נאשמת בהפרת חוק ה-DMCA, האוסר עקיפת אמצעי הגנה על זכויות יוצרים.
 
Advanced eBook Processor של אלקוםסופט מאפשרת למשתמשי תוכנת eBook Reader של אדובי להעתיק, להדפיס, להפיץ ולהקריא באמצעות תוכנות דיבור את הספרים האלקטרוניים. באתר אלקוםסופט נכתב, שהם נאלצים להסיר כל התייחסות לתוכנה (אפילו הסבר על אופן פעולתה של התוכנה עשוי להיות הפרה של חוק ה-DMCA), אולם החברה מספקת לינק לאתר אחר, ששמר את המידע ומאפשר גם הורדה של התוכנה.
 
"אם יש לך גישה חוקית לחומר המוגן בזכויות יוצרים, מותר לך לעקוף את ההגנות על מנת לעסוק ב`שימוש הוגן`", אמר ג`וסף ברטון, פרקליט החברה. לדבריו, החוק אינו ברור, משום שאינו מסביר כיצד אפשר ליצור כלי לשימוש הוגן ללא עבירה על החוק. כדוגמה לשימוש הוגן הביא ברטון הורדת ספר אלקטרוני מהמחשב האישי למחשב נייד, על מנת לקרוא אותו בנסיעות.
 
 
בבקשה להוצאת צו לביטול המשפט כותב ברטון, שהחוק פוגע בתיקון הראשון לחוקה, המבטיח חופש ביטוי, ושהחוק לא חל על חברות זרות שעושות עסקים רק באינטרנט. שני שימועים יערכו בנושא בבית המשפט המחוזי בסן חוזה, קליפורניה, במרץ ובאפריל. אם תורשע, צפויה אלקוםסופט לקנס של עד 2.25 מיליון דולר.
 
סקוט פרווינג, עוזר התובע הכללי של ארה"ב, מסר שלמשרדו אין תגובה בנושא.
 

רוצים לדבר על זה?

כנסו לפורום תרבות דיגיטלית או לפורום אבטחת מידע בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by