בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סוריה: ארה"ב ביצעה שוד ימי; ארגוני הטרור: נמשיך במאבק 
 
 
חדשות נענע 

ארגוני הטרור לארה"ב: נמשיך במאבק נגד ישראל; בנאומו על מצב האומה התרכז בוש בנושאי המלחמה בטרור, הבטחת הביטחון בארה"ב והמצב הכלכלי; עיראק, איראן וצפון קוריאה הן 'מדינות רשע' הנותנות חסות לטרור ומפתחות נשק המסכן העולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סוריה מאשימה היום (רביעי) את ארצות הברית כי החיפוש שערך הצי השישי האמריקני על שתי ספינות מטען שנשאו דגל סורי בים התיכון הוא "שוד ימי".

הסורים הגדירו את הפעולה האמריקנית "מעשה פיראטי" והם דרשו מן האמריקנים הסברים.

מוקדם יותר היום דחו ארגוני החמאס והג`יהאד האיסלאמי את הטענות שהשמיע כנגדם נשיא ארצות הברית, ג`ורג` בוש, בנאומו לאומה.

דובר החמאס בעזה אמר כי "אנו דוחים את האיומים האמריקאים ואת העוינות האמריקאית כלפי העם הפלשתיני". הארגונים טוענים כי ימשיכו במאבקם כנגד ישראל.

דובר של הג`יאהד האיסלמי בדמשק אמר כי לארה"ב אין זכות להאשים אחרים בטרור שעה שהיא עושה זאת בעצמה. הוא אמר כי ארגונו מפעיל את הזכות
להתגונן מפני הכיבוש הציוני, זכות המעוגנת לדבריו במשפט הבינלאומי.

ואילו שר החוץ האיראני האשים את בוש בהתערבות בענייניה הפנימיים של איראן.

 

בוש בנאום לאומה: מלחמה בטרור רק החלה

נשיא ארצות הברית, ג`ורג` וו. בוש, אמר הלילה (רביעי) בנאומו על מצב האומה בפני הקונגרס, כי "המלחמה בטרור רק החלה". רבבות טרוריסטים, אמר בוש, עדיין מסכנים את ארה"ב, שתמשיך להלחם בהם בכל העולם בעשרות המדינות הנותנות להם מקלט.

את שלוש מהמדינות הנותנות חסות ומקלט לטרוריסטים, עיראק, איראן וצפון קוריאה, הגדיר בוש כ`מדינות רשע` ובעלות בריתם של הטרוריסטים, המסכנות את שלום העולם. לדבריו, "מדינות אלו היו שקטות מאז ה-11 בספטמבר, אולם אנו יודעים מהו טבען האמיתי".

איראן, אמר בוש, מייצאת טרור, ועיראק עשתה מאמצים רבים לפיתוח נשק כימי, ביולוגי וגרעיני, סילקה מתחומה פקחים בינלאומיים ויש לה הרבה `מה להסתיר`, כדבריו. "מדינות כאלה המאיימות על שלום העולם מהוות סכנה גוברת".
 

בוש: למנוע ממדינות להשיג ולמכור נשק להשמדה המונית

שתי מטרות עיקריות, אמר בוש, עומדות לנגד עיניה של ארה``ב כעת במלחמתה בטרור: סגירת מחנות לאימון טרוריסטים, שיבוש תוכניותיהם והבאתם לדין ומניעה מטרוריסטים וממשטרים להשיג נשק כימי, ביולוגי או גרעיני איתו תאיים על ארה``ב ועל העולם.

"ארה"ב לא תתיר למשטרים המסוכנים בעולם לאיים עלינו עם הנשק המסוכן ביותר", אמר בוש, "המלחמה בטרור רק החלה. זו אחריותנו להילחם למען החירות".
 
 

'נביס את המיתון'

את נאומו הלילה פתח בוש בהכרזה: "האומה שלנו במלחמה, הכלכלה שלנו במיתון ולמרות זאת, מצב האומה שלנו מעולם לא היה טוב יותר".

עם זאת, ארה``ב, אמר בוש, תנצח במלחמה ו"תביס את המיתון". כמו כן, בוש הביע תמיכה בהגדלת קצבאות האבטלה ובסיוע בביטוח הבריאות לנזקקים.
 

רוצים לדבר על זה?

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by