בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט עוברת בדיקת דרכונים 
 
 
חדשות נענע

שירות פספורט של החברה פוגע בפרטיות וחושף משתמשים להונאות, טוען ארגון הפרטיות EPIC; שלח מכתב לתובעים הכלליים בארה"ב בבקשה לפתוח חקירה בנושא; מיקרוסופט: טענות הארגון אינן נכונות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מרכז המידע לפרטיות אלקטרונית (EPIC) שלח אתמול מכתב לתובעים הכלליים בכל המדינות בארה"ב, בבקשה לבחון את שירות Passport של מיקרוסופט, כך מדווחת סוכנות רויטרס. לטענת EPIC, השירות אוסף מידע על הצרכנים בצורה לא הוגנת ומטעה, וחושף אותם להונאה, אימייל-זבל וגניבת זהות.
 
שירות פספורט הושק ב-1999, ומטרתו להוות מעין דרכון אלקטרוני המזהה את המשתמש בפני מערכות שונות, ומאפשר לו לאחסן במקום אחד את הסיסמאות שלו, מספר כרטיס האשראי ופרטים אישיים אחרים. מיקרוסופט אומרת שיצרה יותר מ-200 מיליון "דרכונים" כאלה, בעיקר דרך שירות האימייל החינמי שלה, הוטמייל.
 
בחורף שעבר, הפסיקה מיקרוסופט את פעולת השירות באופן זמני, לאחר שמומחי אבטחה הראה שהוא יכול "לחטוף" חשבון פספורט. באתר EPIC ישנה פנייה לגולשים, "צאו משירות פספורט!" (Sign Out of Passport!), בדיחה על הטקסט המשמש לביצוע לוג-אוף ביישומי פספורט.
 
 
לפי EPIC, הפנייה לתובעים הכלליים נובעת מכך שהממשל הפדרלי לא טיפל בנושא. בקיץ שעבר פנו EPIC וגופים נוספים לוועדת המסחר הפדרלית (FTC), שלדבריהם לא עשתה דבר. דובר הועדה סירב לומר אם מתקיימת חקירה, אולם אמר שהוועדה מודעת למחלוקת בנושא, ועוקבת אחר העניין.
 
דובר מיקרוסופט, ריק מילר, מסר בתגובה, שהאשמות EPIC אינן נכונות. מיקרוסופט לא חולקת מידע על הצרכנים עם חברות אחרות, אלא אם המשתמשים משתמשים מרצונם בפספורט באתרים של החברות הללו. פספורט אינו מעודד אימייל-זבל, משום שהוא מחליף מערכות זיהוי אחרות, שממילא היו דורשות מהמשתמש לתת כתובת אימייל. אין סכנת אבטחה, ולראיה לא נגנבו מספרי כרטיסי אשראי של משתמשי השירות. בנוסף, לא ניתן לספק אבטחה מושלמת בעולם בו מיליונים מחוברים לאינטרנט.
 
EPIC לא מסתפק בפנייה לתובעים הכללים. כריס הופנייגל, יועץ לענייני חקיקה ב-EPIC, אומר שבכוונת הארגון לפנות שוב ל-FTC לטפל בעניין, תוך שימוש בחוקי הפרטיות של האיחוד האירופי.
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו לפורום תרבות דיגיטלית או לפורום אבטחת מידע בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by