בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל 10 עשויה להעלות את שידוריה לאינטרנט 
 
 
עידו קינן, חדשות נענ

מאות אימיילים בנושא הגיעו לחברה, בעיקר מארה"ב; שידור אינטרנטי יסייע גם למחוסרי הלווין והכבלים, אשר לא יכולים לצפות בשידורים; אתר מחאה חדש קורא לחברה לשדר גם לבעלי האנטנות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל 10, מפעילת ערוץ הטלוויזיה המסחרי החדש, עשויה להעלות את שידוריה לאתר האינטרנט שלה בתוך מספר חודשים, כך אומר היום לחדשות נענע מנהל מערכות המידע של החברה, שמעון קינצלינגר. הערוץ משודר בכבלים, בשידורי הלווין של יס ובאמצעות הלווין עמוס, אך לא בתדרים קרקעיים, הנקלטים באנטנות. שידור באינטרנט הוא פתרון חלקי ביותר לבעיה זו, ואתר מחאה שהוקם השבוע קורא לגולשים לחתום על עצומה שתועבר למשרד התקשורת בנושא.
 
ישראל 10 החלה את שידוריה ביום שני השבוע. לדברי קינצלינגר, קיבלה החברה בתוך יומיים מאות אימיילים עם בקשות להעלאת השידורים לאינטרנט, בעיקר מארה"ב. "קיבלנו די הרבה דרישות מחו"ל, אנחנו חושבים על זה מאוד ברצינות", אמר קינצלינגר.
 
אייל ראובן, תיכוניסט שלומד מחשבים ואלקטרוניקה, העלה אמש את אתר המחאה נגד ערוץ .10 לטענתו, חוק הרשות השניה מחייב את הערוץ החדש לשדר בתדרים קרקעיים. הוא מפנה את הגולשים לסעיף 51 סעיף א1 בחוק, לפיו "בעל זיכיון לשידורי טלוויזיה בערוץ השלישי לא יחל בשידוריו אלא לאחר שהמנהל (מנכ"ל הרשות השניה - ע.ק.) הודיע לו כי שידוריו ניתנים לקליטה בכל רחבי הארץ". לדברי ראובן, פניותיו לרשות השנייה ולשר התקשורת בנושא לא נענו, ועל כן החליט להחתים גולשים על העצומה המקוונת.
 
 
מדוברות הרשות השניה נמסר: "על פי הנחיית משרד התקשורת, הרשות השניה מחוייבת להפיץ את שידורי ערוץ 10 בשיטה הדיגיטלית, ולאפשר את קליטתם בכל בתי האב בישראל המעוניינים לקלוט את שידורי הערוץ, אם ברצונם להתאים את הציוד הביתי שברשותם לעידן הטכנולוגי החדש (כלומר לרכוש צלחת לווין פרטית וממיר - ע.ק.). מטרת הרשות היתה להעביר את השידורים באיכות הגבוהה ביותר ובמהירות האפשרית לכל רחבי המדינה, בכדי לעשות זאת מפיצה הרשות את שידורי ערוץ 10 ללוויין עמוס, משם ניתן לקלוט את השידורים בצלחת לווינית פרטית או באמצעות חברות הכבלים והלוויין. מערכת משדרים קרקעית הפועלת בשיטה הדיגיטלית והמאפשרת את קליטת השידורים בכל רחבי הארץ הינה פעולה מורכבת עד מאוד אשר יכולה לארוך שנים".
 
דוברת משרד התקשורת, ענת פרידמן, מוסרת: "הערוץ השלישי החדש לא ישודר באמצעות שידור קרקעי וניתן יהיה לקלוט אותו, ללא כל תשלום נוסף (...) רק באמצעות צלחת קליטה לוויינות. בתוך כשנתיים יופסק כליל השידור הקרקעי של ערוץ 2, וכל שידורי הטלוויזיה המסחריים ייקלטו באמצעות לווין בלבד".
 
לדברי פרידמן, פחות מ-10 אחוז ממשקי הבית בישראל אינם יכולים לקלוט ערוץ זה, ואם אינם רוצים להתחבר ללוויין או לכבלים, הם יכולים לרכוש צלחת לוויינית פרטית "שעלותה כיום כמה מאות שקלים בלבד". עוד אומרת פרידמן, כי התדרים הקרקעיים הם משאב מוגבל, ששידור בו יצריך פיקוח והגבלות, בעוד שידור בלוויין ובכבלים כמעט ואינו מוגבל במספר הערוצים, ועל כן יאפשר "טלוויזיה מגוונת, פלורליסטית, שתאפשר חופש בחירה רחב יותר".
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו לפורום תרבות דיגיטלית או לפורום טלוויזיה בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by