בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צפון קוריאה: נאומו של בוש - כמעט הכרזת מלחמה  
 
 
חדשות  נענע

המדינה הצטרפה לסין, איראן ועיראק, שגינו את נאום מצב האומה של בוש, בו הגדיר אותן כ"מדינות רשע" ובעלות ברית של טרוריסטים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשלת צפון קוריאה פרסמה הערב (חמישי) הודעה רשמית, המגנה את נאומו של הנשיא בוש מאתמול, ואומרת כי הדברים אינם רחוקים מהכרזת מלחמה.

"אנו צופים בדאגה במהלכי הממשל האמריקני, שמקרבים את האפשרות לעימות, ומרחיקים את הסיכוי לדיאלוג", נאמר בתגובתה הראשונה של צפון קוריאה להאשמתו של בוש, כי המדינה מגבשת "ציר של רוע" יחד עם איראן ועיראק.
 
הבוקר הצטרף גם הממשל הסיני לגינויים ששיגרו אמש עיראק ואיראן בתגובה לנאומו של בוש. דובר משרד החוץ הסיני מסר במסיבת עיתונאים מיוחדת כי "סין אינה תומכת בשימוש בשפה כזו ביחסים בינלאומיים".

אתמול כאמור תקפו איראן, עיראק וצפון קוריאה את דברי בוש. שר החוץ האיראני האשים את בוש בהתערבות בענייניה הפנימיים של איראן.

האשמי רפסנג`ני, יועץ בכיר למנהיג איראן, אמר כי איראן לא תתייחס לאיומים שנעשים בשפה כה אגרסיבית. "מפליא אותנו שבוש, בנאום רשמי ושש לקרב, מתאר את איראן, עיראק וצפון קוריאה כטרוריסטיות", אמר רפסנג`ני לעיתונאים ממדינות מוסלמיות.
 

בוש: בעלות בריתם של הטרוריסטים


בוש אמר בנאום כי מדובר במדינות שהינן בעלות בריתם של הטרוריסטים, המסכנות את שלום העולם. "מדינות אלו היו שקטות מאז ה-11 בספטמבר, אולם אנו יודעים מהו טבען האמיתי", אמר בוש.

"איראן, אמר בוש, מייצאת טרור, ועיראק עשתה מאמצים רבים לפיתוח נשק כימי, ביולוגי וגרעיני, סילקה מתחומה פקחים בינלאומיים ויש לה הרבה `מה להסתיר`, כדבריו. "מדינות כאלה המאיימות על שלום העולם מהוות סכנה גוברת".

"ארה"ב לא תתיר למשטרים המסוכנים בעולם לאיים עלינו עם הנשק המסוכן ביותר", אמר בוש והדגיש: "המלחמה בטרור רק החלה. זו אחריותנו להילחם למען החירות".
 
 

בגדד: האשמות בוש הקטן חסרות כל בסיס


בבגדד אמר חבר הפרלמנט הבכיר, סאלים אל קובאיסי, שבוש מניח את התשתית להתקפה נוספת של ארה"ב על עיראק, שכוכותיה הוברחו מכוויית על ידי הקואליציה בראשות, הנשיא לשעבר ג`ורג` בוש האב.

"האשמותיו של בוש הקטן כנגד עיראק הינן חסרות כל בסיס", אמר קובאיסי, שעומד בראש הוועדה ליחסי חוץ ויחסים עם מדינות ערב בפרלמנט העיראקי.

"הממשל האמריקני שמונהג על ידי בוש מאיים מדי פעם על עיראק, כדי להכין את דעת הקהל, אולם אנו לא מפחדים מאיומים מסוג זה. העם העיראקי מוכן היטב כדי לדחות כל אלימות או טיפשות מצד הממשל האמריקני-ציוני", הוא הוסיף.

בוש הזהיר אמש את סדאם חוסיין כי יצטרף לשאת בתוצאות, אם לא ייתן לפקחי האו``ם לשוב לעבודתם כדי להשמיד את הנשק להשמדה המונית במדינה.
 

בצפון קוריאה לעגו לבוש


בצפון קוריאה לעגו כלי התקשורת הרשמיים במדינה לבוש על כך שהוא מזהה אותם כאוייב.

"הטיעון הצעקני נגדנו הינו טיעון כוזב, ורק ממשיך את הקו האגרסיבי כנגד צפון קוריאה", נכתב בסוכנות הידיעות של המדינה.

נשיא דרום קוריאה הדגיש בתגובה לדברי בוש, את החשיבות הרבה של השלום עם שכנתו. "עתידנו הכלכי מסתמך על עתיד היחסים בינינו לבין צפון קוריאה", הוא אמר בדיון בממשלתו.
 

רוצים לדבר על זה?


היכנסו לפורום אקטואליה בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by