בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הבחירה התמוהה של אתר צה"ל 
 
 
עידו קינן, חדשות נענ

לצד אתרי חדשות, ניתן באתר לינק ל"סוכנות הידיעות הישראלית", אתר עם נטיות פוליטיות ימניות; דובר צה"ל: היה שיקול דעת לא נכון, והאתר הוסר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במסגרת לינקים לאתרי חדשות, ניתן באתר הרשמי של צה"ל לינק ל"Israel News Agency", אתר הסברתי-תעמולתי עם נטיות ימניות. בעל האתר והכותב הראשי בו, יואל ליידן, משמש יועץ לצבא בנושאי מדיה ואינטרנט, ומשרת במילואים בדובר צה"ל, הגוף שהאתר נמצא תחת אחריותו. המדיניות הכוללת של האתר לגבי לינקים לאתרי חדשות גם כן מעלה תמיהות.
 
באתר צה"ל מופיעה רשימת לינקים תחת הכותרת "אתרי חדשות ישראליים". בגירסה העברית של האתר, הופיעו ברשימה, בסדר זה, אתרי גל``צ, רשת ב` של קול ישראל, ג`רוזלם פוסט והארץ. גל"צ ורשת ב` הן תחנות ממשלתיות, כך שברור למה הן מופיעות ברשימה. אולם מדוע מבין העיתונים נבחרו רק הארץ, היומון השלישי בגודלו ועם נטייה פוליטית מוצהרת, והג`רוזלם פוסט, שמתפרסם רק באנגלית? "הקישורים הם לאתרי חדשות מרכזיים", נמסר מדובר צה"ל, "תודה על תשומת הלב ואכן בוצע קישור לידיעות ומעריב".
 
בגירסה האנגלית של האתר הופיעו, בסדר זה, הג`רוזלם פוסט, הארץ, גלובס, ו"Israel Internet News Agency". ג`רוזלם פוסט הוא היומון הגדול בארץ בשפה האנגלית. הארץ וגלובס גם כן מחזיקים במהדורות באנגלית, בניגוד למעריב וידיעות. אולם מיהי סוכנות הידיעות העלומה, המכונה באתרה "Isreal News Agency"?
 
 
Israel News Agency (ובקיצור INA), המסקרת את הסכסוך הישראלי-פלסטיני, אינה סוכנות ידיעות אובייקטיבית, וקשה לשער שעורכי האתר חברים במועדון המעריצים של יוסי שריד. בין השאר, מופיעים באתר מאמר של סוכנות הידיעות, לפיה לפלסטינים אין זכות על ירושלים, ובאנר לתרומות למען פעילות נגד טרוריסטים באתר של World Committee for Justice and Peace, שהגישה דצמבר תביעה נגד ערפאת על פשעים נגד האנושות בבית המשפט בבלגיה. סגן נשיא התנועה הוא יואל ליידן, שמפעיל גם את סוכנות INA. קוריוז: הלינק ל-INA באתר צה"ל הוביל לקובץ בשם distortednews.html. ובעברית: "חדשות מעוותות".
 
"הסוכנות אינה ימנית ואינה שמאלנית, זהו אתר חדשות\הסברה פרו-ישראלי", אמר ליידן בשיחה עם חדשות נענע. לדבריו, האתר עלה לאינטרנט ב-95`, במטרה להעביר מידע בנוגע למעשי טרור בישראל. "אנחנו מעלים לאתר כל חומר שלע"מ (לישכת עיתונות ממשלתית) שולחת, ללא עריכה, ואנחנו רואים את עצמנו כאתר הלא-רשמי של לע"מ", הסביר.
 
זכותו של כל אתר, ובכלל זה INA, לייצג איזה צד שהוא רוצה, אבל למה בחר צה"ל לשים אותו לצד אתרי חדשות, כשברור שזהו אתר הסברה בעל נטייה פוליטית? ייתכן שהתשובה טמונה בעובדה, שליידן משרת במילואים בדובר צה"ל, אותו גוף שאחראי על האתר של צה"ל, וגם כיועץ מדיה לצה"ל, בין השאר בנוגע לאתר האינטרנט שלהם. לשאלתנו, לא ראה ליידן קשר בין הדברים.
 
דובר צה"ל מסר בתגובה: "בדקנו את נושא Israel Internet News Agency ואכן היה פה שיקול דעת לא נכון של הזנת האתר ולכן הוא הורד". לא נמסרה תגובה בנוגע לקשר בין תפקידיו של ליידן בדובר צה"ל ובאתר לבין הצבת הלינק ל-INA.
 
לאחר הורדת האתר אמר ליידן, שאינו יכול להגיב על מעשי דובר צה"ל, והדגיש שעיקר התנועה באתר מגיעה ממנועי החיפוש.
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו לפורום תרבות דיגיטלית או לפורום צבא ובטחון בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by