בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
וריסיין מורידה את המחיר לרשימת ההמתנה לדומיינים 
 
 
חדשות נענע

מ-40 ל-35 דולר לשנה, כולל הנחות לכמויות גדולות; השינוי בא בעקבות חשש של רשמיות דומיינים לאי-ריווחיות השירות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת וריסיין משנה את מדיניותה בנוגע לרשימת ההמתנה לרישום דומיינים, כך מדווח אתר החדשות .CNET החברה מורידה את המחיר ומאפשרת לחברות רישום הדומיינים לרכוש את זכות ההמתנה, ולמוכרה לצרכנים. וריסיין מקווה להשיק את השירות הניסיוני במרץ, ומציעה תקופת ניסיון של שנה, על מנת לבדוק את יעילותו.
 
וריסיין מנהלת את מרשם הדומיינים (registry) של סיומות com, net ו-org. החברה הודיעה בתחילת החודש, כי תשיק רשימת המתנה לרישום דומיינים תפוסים. המועניינים יוכלו לרשום את עצמם ברשימת ההמתנה לדומיין מסוים, ועל כל רישום כזה ישלמו רשמי אינטרנט (registrar), חברות המתווכות בין וריסיין לבין הצרכנים ברישום הדומיינים, 40 דולר לווריסיין. אם יחליט בעל הדומיין לא לחדש את רישומו, יירשם הדומיין אוטומטית על שמו של הממתין.
 
בעקבות ביקורת מצד הרשמים, הוחלט להוריד את המחיר ל-35 דולר, עם אפשרות להחזר של חלק מהכסף בקנייה בכמויות גדולות. "אנחנו חושבים שזה עונה על רבים מחששותיהם. זה ודאי מגדיל את פוטנציאל למתח רווחים גדול יותר אצלם", אמר צ`אק גומס, סגן נשיא לענייני מדיניות והתאמה בווריסיין.
 
 
חלק מהרשמים התנגדו להחלטה בטענה, שרשימת ההמתנה אינה הוגנת כלפי רושמי האתרים, וכי עדיפה מכירה פומבית של דומיינים, שתוקף הרישום שלהם פג, בקרב כל המעוניינים בדומיין. שיטה זו נובעת ככל הנראה לא רק מהגינות, אלא גם מרצון להגדיל את הרווחים. 35 או 40 דולר לשנה הם סכום פעוט לעומת מה שניתן להשיג עבור דומיין במכירה פומבית.
 
ב-1999 פקע הרישום של הדומיין passport.com של מיקרוסופט, מה שמנע ממשתמשים רבים כניסה לשירות האימייל החינמי שלה, הוטמייל. מייקל צ`ייני, חובב לינוקס אמריקאי, חסך לחברה מבוכה רבה ו-35 דולר, כשחידש בעבורה את הרישום, כי "תיארתי לעצמי שזה יקל על חייהם של משתמשי הורטמייל רבים".
 
רשימת ההמתנה המוצעת היתה מונעת את מעשהו של צ`ייני ודומים לו, משום שהדומיין היה מועבר מייד עם פקיעתו לאדם שנרשם ברשימת ההמתנה לדומיין הזה. יש לשער שרבים ירשמו בהמתנה לדומיינים נחשקים, ויקוו לפאשלות מהסוג הזה.
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו לפורום תרבות דיגיטלית בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by