בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לינוקס גדולה על טורבלדס? 
 
 
חדשות נענע

מתכנת קורא למנות "פינגווין טלאים" שיפקח על יישום התיקונים בלינוקס; לטענתו ממציא התוכנה, לינוס טורבלדס, לא עומד בקצב; טורבלדס: המפתחים כועסים שאני לא מכניס את התיקונים שלהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רוב לנדלי, מתכנת ומטיף נלהב של מערכת ההפעלה לינוקס, הציע לאייש תפקיד בשם "פינגווין טלאים" (Patch Penguin), שיהיה אחראי על יישום התיקונים לרבבות הבאגים הקטנים ב-Linux 2.5, מכיוון שממציא המערכת, לינוס טורבלדס, לא עומד בקצב. טורבלדס מתנגד להצעה, וטוען שהמפתחים כועסים על כך, שהוא לא מכניס את כל התיקונים שלהם. על כך מדווח אתר החדשות סינט.
 
לינוקס 2.5 היא גירסת הבטא של הקרנל (גרעין) של מערכת ההפעלה לינוקס, שסמלה הוא הפינגווין. לנדלי פרסם את הקריאה ביום שני ברשימת הפיתוח של הקרנל. החשש הוא, שהמשך העיכוב ביישום התיקונים יגרום למפתחים לפרוש ולפתח גירסת קרנל משלהם, מה שייצור למעשה שתי גרסאות נפרדות של לינוקס, אותה המציא טורבלדס בתחילת שנות התשעים.
 
לנדלי מאשים את טורבלדס, שהדרך שלו לדחות תיקונים היא להתעלם מהם. אריק ריימונד, מתחזק לינוקס מוערך, אמר שנאלץ להגיש שישה תיקונים 33 פעמים, עד שהוכנסו לקרנל. "לינוקס לא גדולה על כישוריו של לינוס כארכיטקט (תוכנה), אבל כרגע היא גדולה על כישוריו כמנהל", אמר ריימונד.
 
 
"הנושא הבסיסי הוא סדר עדיפויות. אפשר לקבל הכל, כולל הזבל, ואפשר להיזהר, ולהשקיע זמן בטלאים שאתה מיישם", אמר טורבלדס, המועסק כיום בחברת השבבים טראנסמטה.
 
אלן קוקס, שלדברי לנדלי שימש "פינגווין טלאים" בפועל בקרנל היציב הנוכחי, אמר שטורבלדס זקוק לכל הפחות לעוזר. אולם קוקס מנסה להפחית בערכה של המהומה בקהילת הלינוקס: "תחשבו על זה כעל ישיבה משרדית בה מבררים מה קורה ומה צריך לתקן בתהליך. ההבדל הוא, שאנחנו עורכים את הישיבות בפומבי".
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו לפורום תרבות דיגיטלית או לפורום מערכות הפעלה בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by