בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שירות הביטחון: התקשורת מתלהמת בפרשת הסייענית 
 
 
חדשות  נענע

ועדת בדיקה של השב"כ תבדוק את הטעות בזיהוי המסייעת למתאבד בראשל"צ; מתברר כי את המחבל לא הסיעה מרינה פינסקי - יהודיה ממוצא רוסי, אלא אירנה פוליצ'ק - נערת ליווי נוצריה שהגיעה מאוקראינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שירות הביטחון הכללי, באמצעות לשכת ראש הממשלה, מותח היום (ראשון) ביקורת חריפה על הטיפול "המתלהם" של התקשורת בפרשת הטעות בזיהוי זהותה של הסייענית למתאבד בראשל"צ. "אנו חושבים שההתלהמות אינה במקומה", טוענים בשב"כ.

עוד ציין האירגון כי בעקבות חקירת שני החשודים נלכדו מפגעים נוספים ונמנע פיגוע התאבדות נוסף. היום הודיע השב"כ כי ועדה פנימית באירגון תבדוק כיצד התרחשה התקלה.

 

גנבה את זהותו של אשת הבן-דוד

אתמול אישר השב"כ כי הצעירה שנעצרה לפני שבוע בחשד שהובילה את המחבל המתאבד היא אינה (כפי שדווח קודם לכן) הישראלית מרינה פינסקי, אלא אירנה פוליצ`ק, נוצריה אזרחית אוקראינה.

פוליצ`ק, שישמשה כנערת ליווי ונישאה לפלסטיני איברהים סראחנה באוקראינה, גנבה את תעודת הזהות של פינסקי - שהיתה נשואה בעבר לבן-דודו של סרחנה, וחיה בישראל בזהות בדויה מזה כשנתיים.

פוליצ`ק נעצרה בקניון בת ים, יממה לאחר הפיגוע בראשון לציון יחד עם בעלה איברהים סראחנה. השניים הודו בחקירתם, כי הובילו ברכבם את המחבל המתאבד מבית-ג`אלה לראשל"צ.

העניין התברר רק לאחר שמרינה פינסקי האמיתית, פנתה לעורך דין ובאמצעותו למשטרה ולתקשורת; לאחר פרסום הדברים בערוץ 1, אימתו החוקרים את המידע עם העצורה וזו אישרה את העניין.

 

הציע את ראשל"צ כיעד לפיגוע ושרטט המפה

בחקירתה מסרה פוליצ`ק כי לא ידעה מראש על כוונת המחבלים להתאבד וכי רק לאחר האירוע הבינה את כוונתם.

סראחנה הודה בכל החשדות נגדו, ואף הודה כי הוא זה שהציע את ראשל``צ כיעד לפיגוע, ואף שירטט את המפה. יצוין כי בפעילות צה``ל בימים האחרונים בבית לחם נעצרו כל המעורבים בפרשה.

מפגעת נוספת שנעצרה בשבוע שעבר, ארין אחמד (23), מבית סאחור היתה אמורה, כך עולה מהחקירה, להשתתף בפיגוע גם כן ואולם התחרטה ברגע האחרון. הזוג, תושבי בת-ים, החזיר את אחמד לבית לחם.

 
 

רוצים לדבר על זה?

הכנסו לפורום צבא וביטחון בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by