בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המשורר חיים חפר: המרוקאים - תרבות מופלטות 
 
 
חדשות  נענע

יגאל תומרקין תומך: מה בדיוק עשו המרוקאים?; חפר סירב לחזור בו מדבריו: אני לא צריך להתחנף כמו חברי כנסת; השחקן משה איבגי: בושה לאיש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא המדינה, משה קצב, מגנה ומסתייג הערב (שישי) מדברי המשורר והפיזמונאי חיים חפר נגד הזמר המזרחי והעדה המרוקנית.

לדברי קצב, דברי חפר הם בגדר "ביטוי של התנשאות שמוטב היה אילו עובר מן העולם".
 
חפר, חתן פרס ישראל, אמר בראיון לעיתון "ידיעות אמריקה": "מה הביאו לנו המרוקאים? תרבות של מופלטות וכמה קברים? אולי ההתפתחות שלהם תבוא עוד מעט", אמר חפר בראיון ואף תקף את הזמר המזרחי באומרו: "החבר`ה האלה לא מדברים עברית נכונה. זה לא רק עוני של השפה, זה עוני של הרגשות".

על אביב גפן אמר חפר שהוא עילג, ועל יפה ירקוני - "פרס ישראל עלה לה לראש כמו שתן".
 

'לא אתחנף כמו חבר כנסת'

חפר אמר בראיון היום בגלי צה"ל כי הוא אינו חוזר בו מן הדברים. "אני לא חוזר בי. אני צריך להתחנף כמו חברי כנסת כמו שרים לעגדה המרוקאית. אני חושב שהמרוקאים לא הביאו תרבות גדולה לארץ. אני חושב יותר מזה שהם אינם ספרדים". עם זאת הוא הצטער על דבריו בנוגע ליפה ירקוני.

השחקן משה איבגי הגיב על הדברים ואמר כי אינם ראויים: "יכול להיות שזה כל הזמן היה שם ועכשיו בזקנתו זה יוצא החוצה, וזה מה שקרה לו. זה בושה לאיש ובעצם אתה קולט את רמת הגזענות שמסתתרת אצל כל כך הרבה אנשים במדינה עד עצם היום הזה".

גם הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו תקפה בחריפות את דברי חפר. יושב ראש התנועה, סם בן שטרית, אמר: "בזמן שאבות אבותיו של חפר טיפסו על העצים חכמי מרוקו עסקו בפילוסופיה יהודית. זה לא היה ברוסי או בפולין. אנו מזמינים את חיים חפר להתבשם מיהדות מרוקו ולקבל את החום והאהבה שכה חסרים לו".
 
 

יגאל תומרקין תומך

הפסל יגאל תומרקין אמר היום (שבת) לגלי צה"ל שהוא תומך בדבריו של חפר: "היבבות שלהם אינם תרבות ראויה, הייקים יוצאי גרמניה בנו את המדינה, מה בדיוק עשו עולי מרוקו".
 

רוצים לדבר על זה?היכנסו לפורום ללא תוכן בנענע

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by