בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חשד: אולמרט ביצע עסקה בלתי כשרה בהיקף ענק 
 
 התבקש להמציא מסמכים. אולמרט (רויטרס)   
 
דנה פאר

מבקר המדינה בודק חשד לפיו מ"מ ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ביצע עסקת נדל"ן בלתי כשרה בהיקף של מיליוני דולרים. אולמרט התבקש להמציא מסמכים חדשים בפרשה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, בודק חשד לפיו ממלא מקום ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ביצע עסקת נדל"ן בלתי כשרה בהיקף של מיליוני דולרים. על פי החשד, אולמרט מכר את ביתו לאיל ההון דניאל אברמס במחיר גבוה מערכו בשוק. למרות עסקת המכירה המשיך אולמרט להתגורר בבית, הממוקם בירושלים, ברחוב כ"ט בנובמבר. נבדקת אפשרות כי הרכישה בוצעה באמצעות חברה זרה הרשומה באיי הבתולה.

המבקר יבדוק את קשריו של אולמרט עם אברהמס, שבשנת 93', לפני הבחירות המוניציפליות, תרם לו כ-193 אלף שקל. אתר "הארץ" מדווח כי שמו של אברהמס הוזכר לאחרונה בהקשר לבדיקה אחרת שמנהל המבקר, לאחר שנודע כי תרם לשמעון פרס 120 אלף דולר בשנת 2004 לקראת התמודדותו בפריימריס במפלגת העבודה.
 

פרשת המכירה

 
ביתו של אולמרט נמכר בינואר 2004 תמורת כ-2.7 מיליון דולר. על פי שמאי המקרקעין הירושלמי קובי ביר, השכירות של בית בגודל ובמיקום ביתו של אולמרט "יכולה להגיע כמו כלום ל-5,000 דולר". ואולם לפי נתונים שמסר ל"הארץ" עורך דינו של אולמרט, אלי זהר, אולמרט משלם לאברמס שכר דירה נמוך יחסית של 2,600 דולר בחודש, לפי חוזה שכירות שנכנס לתוקף בינואר 2005.

נראה כי בעת מכירת הבית לא השתמש אולמרט במתווכים, ומצא את הקונה בעצמו. מכרה של בני הזוג, הבקיאה בעסקאות הנדל"ן בעיר, סיפרה שאשתו של אולמרט, עליזה, אמרה לה שהוא מכר את הבית למכר שלהם, שאינו צריך את הבית מיד ולכן הם יכולים להישאר בו זמן רב.

דבר העסקה דווח למבקר בסוף מאי אשתקד במסגרת הצהרת הון שהועברה למשרדו על פי דרישת החוק משרי הממשלה. עו"ד זהר מסר ל"הארץ" כי למבקר דווח שחברת סרפלנד היא רוכשת הבית. עם זאת, נראה שבמשרד המבקר לא ידעו כי היא רשומה באיי הבתולה וכי זו ישות אנונימית שלא ניתן לדעת מי העומד בראשה.
 

האם עמד אולמרט בדרישות הדיווח?

החל מתחילת שנת 2003 נדרש כל שר להגיש למבקר הצהרה שנתית ובה פרטי ההון, הנכסים, הזכויות וההתחייבויות שיש לו ולבני משפחתו וכן את מקורות הכנסה שלו ושל בני משפחתו באותה שנה ואת סכומי ההכנסה מכל מקור. ההצהרה מוגשת בהתאם לטופס שקבע מבקר המדינה. המבקר יבדוק האם עמד אולמרט בכל הדרישות הללו והאם היה צריך לדווח את שם הקונה.

במשרדו של לינדנשטראוס סירבו להתייחס להבדלים בין המידע שהעביר להם אולמרט למידע החדש על העסקה, ומסרו כי "בשלב זה כל מתן מידע על הפרטים החדשים או הקודמים יכול להפריע לבדיקת פרשה זו". אולמרט התבקש להמציא מסמכים חדשים בפרשה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by