בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אלימות קשה ובריונות בין כותלי בית הספר 
 
 אלימות בין כותלי בית הספר (אילוסטרציה: photos.com)   
 
הארון תחאוכו

מחקר חדש מעלה תמונה קשה של הטרדות מתמשכות, הצקות והתעללויות של תלמידים בבתיה"ס בארץ. יותר מ-1,000 תלמידים מחזיקים נשק קר בכיתה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דו"ח חדש שהוגש לאחרונה למשרד החינוך מגלה אלימות קשה ובריונות של תלמידים בבתי ספר, הטרדות מיניות, התעללויות בתלמידים ובמורים והצקות מתמשכות. הדו"ח נערך על ידי פרופסור רמי בנבנישתי מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

הדו"ח, שהוא המקיף ביותר שנערך עד כה עבור משרד החינוך, מציג אלימות שנפוצה בקרב תלמידים בבתי הספר ברחבי הארץ. אחד מכל חמישה תלמידים דיווח כי נחשף במהלך לימודי לאלימות מצד תלמידים. מדובר באלימות של הצקות, התעללויות וסחיטה.

המחקר נערך במגזרים השונים בקרב 27,316 תלמידים מ-526 בתי ספר ברחבי הארץ, בכיתות ד' עד י"א. כמחצית מהתלמידים דיווחו כי נחשפו לפחות פעם אחת לאלימות פיזית המלווה באגרופים ודחיפות. יותר מ-15 אחוזים ממחנכי הכיתות דיווחו כי נחשפו בחודש האחרון לקללות מצד תלמידים.

מהמחקר התברר כי בבתי ספר ממלכתיים נרשמו אחוזי אלימות גבוהים מאשר בתי ספר ממלכתיים-דתיים. מנהלים בבתי ספר יהודיים דיווחו על אלימות גבוהה מאשר מנהלים בבתי ספר ערביים. במגזר הדרוזי והצ'רקסי נרשמו אחוזי אלימות נמוכים במיוחד.

עוד עולה מהמחקר כי 27.2 אחוזים מהתלמידים חשים בחוסר ביטחון בזמן הלימודים. 47.6 אחוזים חושבים שבבית הספר ישנה אווירה אלימה. יותר מ-1,000 תלמידים שהם 3.7 אחוזים דיווחו כי הם מחזיקים נשק קר גם כשהם בשטח בית הספר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by