בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הצריף של אולמרט 
 
 אמריקה ( Stock.XCHNG)   
 
ד``ר איציק ספורטא

ד"ר איציק ספורטא חישב ומצא שכדי לרכוש בית כשל אולמרט, צריך אדם ממוצע לעבוד 151 שנה. אולמרט, שאינו אדם ממוצע, היה צריך לעבוד מגיל 10 כדי להגיע לבית שכזה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השאלה הראשונה שצריכה הייתה להישאל בנושא ביתו של אולמרט היא, כיצד איש ציבור מגיע לנכס ששוויו 2.7 מיליון דולר? נניח שמישהו משתכר שכר מינימום, הוא היה צריך לעבוד 317 שנים כדי לרכוש נכס כזה. כיון שלא כולם משתכרים שכר מינימום, נניח שמישהו משתכר בסביבות השכר הממוצע המשק כ-7000 שקל, הלה היה צריך לעבוד 151 שנים. זאת לזכור מעל שבעים אחוז מהעובדים בארץ משתכרים עד השכר הממוצע במשק.

כאן לא מדובר באחד האדם אלא בחבר כנסת, שר וממלא מקום ראש הממשלה, שכרם של אלו הוא כ-35000 שקל ברוטו, נניח שיש בני אדם שאינם משלמים מס מכל סוג לא צריכים לשלם עבור חשמל, מים, ארנונה, תקשורת, ובנוסף הם יצורים מיוחדים שגם לאכול לא צריכים, ואז שכרם ברוטו הוא הסכום העומד לרשותם כדי לרכוש נכסים. בשכר כזה היה צריך האדם לעבוד שלושים שנה.

כיון שאולמרט אינו מן הצנועים סביר שבזבז שקל או שניים על דברים אחרים מלבד קניית נכסים, כך שהיה צריך לעבוד קצת יותר שנים נגיד, 50 שנה. כנראה שהוא התחיל לעבוד בגיל מאוד צעיר, 10, וכנראה שהוא מאוד מוכשר כי בלעדי זה איני מבין כיצד יכול היה להיות בעל בית שכזה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by