בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"משרד הבריאות חייב לספק מידע בנושאי בריאות" 
 
 מידע לא ברור. רופאים בניתוח (רויטרס)   
 
הארון תחאוכו

חוקרת: להקים גוף שיספק לציבור מידע אמין בנושאי בריאות. "המידע הרפואי לא תמיד ברור, וזה יכול לנבוע ממגבלות שפה או חרדה של החולה או קוצר זמן של הרופא"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"על משרד הבריאות להקים מרכז מידע ארצי שישרת את כלל התושבים וישמש ממשק בין העולם הרפואי לבין צרכני מערכת הבריאות", כך אומרת ד"ר בת עמי סדן מאוניברסיטת חיפה, שהרצתה לאחרונה בכנס "מידע בבריאות בעידן בנקוק והגלובליזציה" שהתקיים באוניברסיטה.

לדבריה, "המידע הרפואי לא תמיד ברור לחולה, וזה יכול לנבוע בשל סיבות שונות - מגבלות שפה, קוצר זמן של הרופא, חוסר ידיעה שלו לגבי גורמים מסוימים או עקב חרדות של החולה", אמרה ד"ר סדן שקראה להקים גוף שיציג לחולים בצורה פשוטה וללא מינוחים רפואיים מאיימים מידע על מחלתם או על בדיקה שהם אמורים לעבור, ויספק מענה בכל השפות המדוברות בישראל. "אם משרד הבריאות אינו יכול להקים את הגוף הממלכתי בעצמו הוא חייב לפחות לדאוג שגוף כזה יקום", אמרה.

החוקרת ממליצה שגוף זה יהיה אחראי על מתן תעודת מהימנות לאתרי אינטרנט שעוסקים בתחום הבריאות ומעוניינים שהגולשים יכירו בהם כאתרים מהימנים ."קיימים כיום עשרות אתרי אינטרנט המציגים לגולשים מידע רפואי שלא תמיד ברור מה מקורותיו ומה מהימנותו. מידע זה אינו תמיד נכון ועלול להטעות את הגולשים המחפשים מענה לבעיותיהם. על המרכז שיוקם לבדוק את תוקף ומהימנות המידע, לוודא שהוא ניתן ע"י אנשי מקצוע בתחום הרפואה ואינו משרת אינטרסים של גופים מסחריים, שלא יפגע בצנעת הפרט ושכל המלצה בו תהיה מבוססת על מקורות ברורים", אמרה ד"ר סדן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by