בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מזוז: אין מקום לפתוח בחקירה נגד אולמרט 
 
 לא תיפתח חקירה נגדו. אולמרט (רויטרס)   
 
דנה פאר

היועץ המשפטי לממשלה קבע כי לא נמצא פסול בהתנהלותו של אולמרט בפרשת עמותת בית"ר ירושלים. לדבריו, אין תשתית ראייתית המצדיקה פתיחת חקירה פלילית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מני מזוז, היועץ המשפטי לממשלה, קבע היום (שני) כי אין תשתית ראייתית המצדיקה פתיחת חקירה פלילית נגד ממלא מקום ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בפרשת עמותת בית"ר ירושלים. דבריו של מזוז באו בתשובה לפנייתה של עמותת "אומץ", שדרשה לפתוח בחקירה פלילית בעניין הבוררות שערך אולמרט, בהיותו ראש עיריית ירושלים, בין יו"ר בית"ר ירושלים לשעבר, משה דדש, לבין נציגי העמותה.

אתר nrg מדווח כי פניית העמותה למזוז באה בעקבות פרסום באתר האינטרנט NFC, בו דווח כי בשנת 2000, בעת שכיהן אולמרט כראש עיריית ירושלים, הכשיר הוצאת 5.2 מיליון שקלים במרמה מעמותת בית"ר ירושלים, בעודו מכהן כבורר פיקטיבי בין דדש לעמותה.

מזוז קבע כי בהתנהגותו של אולמרט לא נמצא כל פסול. כבר בשנת 2004 ציין החוקר שבדק את הנושא כי "לא מצאנו כל פסול בהתנהגותו של ראש העיר אולמרט בעניין זה. הפסול הוא במעשי הצדדים עצמם, מר דדש והעמותה, אשר הביאו את הסכם הפשרה לאישורו של אולמרט". מזוז ציין כי בעקבות פניית "אומץ" בחנו במשרדו את דו"ח החוקר, שמצא ליקויים רבים וחמורים בפעילות העמותה ובהסכם הפשרה, אך לא בהתנהלותו של אולמרט.
 

תזכורת: פרשת עמותת בית"ר ירושלים

 
בשנת 1999 נקלעה עמותת בית"ר ירושלים לקשיים כספיים כבדים. החובות התופחים אילצו את העמותה למכור מגרשים שהחזיקה. חודשים מספר לאחר מכן התברר כי משה דדש, שהיה חבר ועד העמותה ויו"ר קבוצת בית"ר, משך לחשבונותיו הפרטיים 5.2 מהכספים שהתקבלו בעקבות המכירה. כדי לברר את הסיבה למשיכת הכספים, התקיימה בוררות בה השתתף אולמרט, בסופה הגיעו הצדדים לפשרה.

פגישת הבוררות התנהלה לכאורה באופן לא תקין מכמה סיבות. ראשית, מסיבות של ניגוד אינטרסים: עו"ד ניסים אבולוף, חבר הנהלת העמותה ונאמן מטעמה לכספים שנועדו לנושים, תיפקד באותו זמן גם כעורך דינו של דדש. בנוסף, גורמים מסויימים טוענים כי מתוקף יחסי החברות בין דדש לאולמרט, השניים תכננו מראש את תנאי ההסכם. לטענת הגורמים, הבוררות עצמה היתה פיקטיבית ונועדה אך ורק כדי להכשיר את העברת הכספים שכבר נעשתה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by