בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מזוז: לא לפסול את מועמדות פרס, רמון ואיציק 

מזוז: לא לפסול את מועמדות פרס, רמון ואיציק

 
 
חכים בשארה

היועץ המשפטי לממשלה הודיע לבג"ץ, כי העיכוב של חודש וחצי בין הצטרפותם לקדימה להתפטרותם מהכנסת אינו מהווה עילה לפסילת מועמדותם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז הודיע הערב (שני) לבג"ץ כי אין, לדעתו, לפסול את מועמדותם לכנסת של שמעון פרס, חיים רמון ודליה איציק ברשימת קדימה. לגישתו, יש לראות בשלושה כמי שהתפטרו מחברותם בכנסת בסמוך לפרישתם מסיעת העבודה.

במפלגת העבודה טוענים כי השלושה הודיעו על הצטרפותם לקדימה בסוף נובמבר 2005, אך התפטרו מהכנסת רק חודש וחצי אחר כך, באמצע ינואר 2006. לפי חוק יסוד: הכנסת, חבר כנסת שפרש מסיעתו ולא התפטר מהכנסת בסמוך לכך - לא יוכל לרוץ לכנסת הבאה ברשימת המיוצגת בידי סיעה בכנסת הנוכחית.

בעתירה שהגישה מפלגת העבודה לבג"ץ, היא טענה כי בהצטרפם לקדימה פרשו השלושה למעשה מהסיעה עוד בנובמבר, זמן רב לפני התפטרותם מן הכנסת, ועל כן אינם רשאים להתמודד לכנסת מטעם קדימה.

לפני בג"ץ, העתירה הוגשה ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופטת דורית בייניש, שהחליטה כי היא אינה מוסמכת לדון בעתירה, וכי ההחלטה בעניין מסורה לוועדת הכנסת. על החלטתה זו עתרה העבודה לבג"ץ, ומחר אחר הצהריים יקיים הרכב בג"ץ דיון דחוף בעתירה זו.

היום חלק מזוז על עמדתה של בייניש, ואמר כי לאחר שרשימות המועמדים הוגשו לוועדת הבחירות המרכזית לאישורה, יש בידה סמכות לקבוע את כשירותם של המועמדים ברשימות בהתאם לחוק יסוד: הכנסת, לרבות בשאלת הפרישה מן הסיעה.

לפי מזוז, גם אם תקבע ועדת הבחירות שהשלושה אכן פרשו מסיעתם באמצע נובמבר, כפי שטוענת העבודה, "הרי שבנסיבות המקרה שלפנינו, לגישת היועץ המשפטי לממשלה, יש לראות בהם כמי שהתפטרו מהכנסת בסמוך לפרישתם, ואין לקבל את הבקשה להורות על פסילת מועמדותם".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by