בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
37% מהאוכלוסיה מדווחים על ירידה ברמת החיים 

37% מהאוכלוסיה מדווחים על ירידה ברמת החיים

 
 
חדשות נענע

סקר שביצע מרכז טאוב מראה כי תחושת הביטחון החברתי-כלכלי של הציבור הישראלי ירדה לעומת 2004-2005. מצב הערבים, הקשישים ובעלי ההכנסה הנמוכה הוא הקשה ביותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נעצרה מגמת העלייה ההדרגתית בתחושת הביטחון הכלכלי-חברתי של הציבור, כפי שהיה בשנים 2004-2005. כך עולה מסקר שביצע במהלך החודש האחרון מרכז טאוב לחקר מדיניות חברתית. מתברר, כי תחושת הביטחון החברתי-כלכלי גבוהה יותר ויציבה רק בקרב השכבות המבוססות - 37% מכלל הנשאלים בסקר דיווחו על נסיגה ברמת החיים לעומת 17% בלבד שדיווחו על שיפור. 46% ענו כי מצבם נותר ללא שינוי.

המדד של מרכז טאוב מחבר ומשקלל את התשובות שניתנו בסקר לקבוצה של שאלות, הנוגעות למרכיבים בסיסיים ביותר של תחושת הרווחה החברתית, כגון שינויים ברמת החיים, חשש מפני אבטלה ואלימות, ועוד. התשובות מתורגמות לערכים כמותיים, ומשוקללות למדד אחד פשוט, המקבל ערכים בין 0 (מצב של חוסר ביטחון חברתי קיצוני) ל-100 (ביטחון חברתי מירבי). בראש מרכז טאוב לחקר המדיניות החברתית בישראל, מכון עצמאי הממומן על-ידי ארגון הג'וינט, עומד פרופ' יעקב קופ.

במרכז טאוב הדגישו, כי ממצאים אלה מסתירים הבדלים בין קבוצות שונות באוכלוסיית ישראל: תחושת הביטחון החברתי היא בעיקר נחלתן של שכבות מבוססות והיא לא הגיעה אל כל השכבות והמגזרים באוכלוסייה. כך למשל, לעומת מדד ברמה של 57 נקודות בממוצע לכלל האוכלוסייה, תחושת הביטחון בקרב בעלי הכנסה נמוכה מגיעה רק ל-44 נקודות ואילו אצל השכבות המבוססות המדד עומד על 71 נקודות.

עוד עולה מהסקר, כי 31% מהציבור דיווחו שרמת הכנסתם כלל לא מאפשרת או מאפשרת רק בקושי לעמוד בצורכי הקיום הבסיסיים. הנתון חמור יותר בקרב הקשישים, שהכנסת 40% מהם לא מספיקה לקיום, בקרב הערבים, ש-52% מהם לא משתכרים מספיק לקיום ובקרב בעלי הכנסה נמוכה, שם 48% נמצאים במצב דומה. חמישית מהציבור (22%) חוששים במידה רבה מפני הידרדרות למצב של עוני ומצוקה כלכלית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by