בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
היהפוך ניאו-נאצי עורו? 
 
 ``תאי הגזים קטנים``. אירווינג (רויטרס)   
 
דנה פאר

מכחיש השואה דייוויד אירווינג, שרק לפני שבוע הכריז במשפטו כי שינה דיעותיו, אומר עתה בראיון כי אינו מאמין שהיטלר הפעיל מנגנון שיטתי להשמדת יהודי אירופה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ההיסטוריון הבריטי ומכחיש השואה דייוויד אירווינג, שהחל לאחרונה לרצות עונש מאסר של שלוש שנים בכלא האוסטרי לאחר שהורשע בהכחשת שואה, שב ואמר בראיון מהכלא לכתב רשת BBC הבריטית כי אינו מאמין שהיטלר הפעיל מנגנון שיטתי להשמדת היהודים באירופה. זאת לאחר שהצהיר במשפטו כי שינה את דיעותיו, בניסיון להשיג עונש מופחת.

בראיון אמר אירווינג כי הוא חושב שמספרם של היהודים שהושמדו באושוויץ קטן מהמספר הרשמי, וכי תאי הגזים באושוויץ היו "קטנים", ולא גדולים כפי שמתוארים על ידי היסטוריונים אחרים. לדבריו, הוא מקבל את העובדות בדבר השמדתם של 1.4 מיליון יהודים במחנות טרבלינקה וסוביבור, אך אינו מקבל את מספרם של האנשים שהושמדו באושוויץ. לדבריו, "בהינתן היעילות חסרת הרחמים של הגרמים, אם אכן היתה תכנית להשמדת כל היהודים – איך ייתכן שכל-כך הרבה שרדו?" עוד אמר כי "מאחורי מעורבותו של אדולף היטלר בהשמדה עומד סימן שאלה גדול".

בימים אלו מערער אירווינג להפחתת עונשו, ואילו התביעה מנסה לתבוע את הארכת תקופת המאסר נגזרה עליו. הפרקליטות האוסטרית הודיעה כי היא סבורה שהעונש שנגזר על אירווינג סלחני מדי, לנוכח מעמדו המיוחד בעיני קבוצות ימין קיצוני, ובהתחשב בעובדה שעונש המרבי על העבירות בהן הורשע הוא עשר שנות מאסר. מנגד טוען פרקליטו של אירווינג כי לא סביר שירצה עונש מאסר ממושך בשל גילו המתקדם, 67 שנה.
 

האישומים נגד אירווינג

 
האישומים נגד אירוונג הם בגין הצהרה שנשא בשנת 1989 על אדמת אוסטריה, בה הכחיש את קיומם של תאי גזים באושוויץ. אוסטריה היא אחת מ-11 מדינות בהן קיימים חוקים נגד הכחשת השואה. בבית המשפט, הסתייג אירווינג מהאמירה: "אמרתי את הדברים על סמך הידע שהיה ברשותי באותו הזמן. בשנת 1991 כשעברתי על מסמכיו של אדולף אייכמן, חדלתי להפיץ ברבים את האמירה המדוברת".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by