בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תתרכזו שניה ותפנימו: אתם לא באמת מסוגלים 
 
 עכשיו הם מסתכלים על טבלאות... (אילוסטרציה: stock.exchg)   
 
חדשות נענע

חוקרת אמריקאית הסבירה היום באוניברסיטת חיפה, כי דעתם של עובדי משרדים מוסחת בכל שלוש דקות בממוצע. התוצאה: פגיעה קשה באפקטיביות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עובדי המשרדים, הביטו בשעון וזיכרו את השעה. עכשיו, קראו את הכתבה הבאה בתשומת לב וללא הפרעות. בהרצאה שניתנה היום באוניברסיטת חיפה, התברר שפרק הזמן הממוצע שבו אתם מסוגלים להתרכז באותו עניין ללא הפרעות, נמשך פחות מאורכו של שיר ממוצע, סך הכל שלוש דקות. את ההרצאה נשאה פרופ' גלוריה מרק, חוקרת מאוניברסיטת קליפורניה.

מרק דיברה במסגרת כנס שארגן פרופ' שיזף רפאלי, ראש המרכז לחקר חברת המידע באוניברסיטת חיפה. לדבריה, הסטת תשומת הלב, בכל שלוש דקות בממוצע, כאמור, גורמת להפרעה ולפגיעה באפקטיביות של העובדים. את ההסבר לתופעה תלתה מרק בסביבת העבודה המודרנית, הרוויה במקורות הפרעה כמו טלפונים, טלפונים ניידים, דוא"ל, ביפרים, והפרעות פיזיות.

לדברי פרופ' מרק, "חלק מן ההפרעות הן באותו נושא בו עוסק העובד ממילא, אבל גם אם אוספים את נושאי העיסוק השונים, עובדים מצליחים להקדיש רצף בלתי מופסק שאורכו הממוצע איננו עולה על 12 דקות".

עוד מצאה החוקרת, שלאחר הפרעה המפסיקה את רצף העיסוק בנושא ספציפי, העובד פונה לטפל בנושא עיסוק אחר, לפני שהוא חוזר לעסוק במה שעסק בטרם ההפרעה. "יש הפרעות מועילות ויש כאלה שניתן אפילו להגדיר כמבורכות", אמרה מרק, "אך חלקן הגדול של ההפרעות פוגע בקשב ובריכוז ותוצאותיהן הרסניות". לדבריה, "נוצר גודש של מידע, לחץ ותוצרים לא פונקציונאליים אחרים".

בעקבות הממצאים ממליצה פרופ' מרק לפתח שיטות עבודה ומערכות מידע, שיעזרו למזער את רמת ההפרעה, מבלי להקטין את רמת הקשר החברתי והזמינות של עובדים לעמיתיהם לעבודה, ללקוחות ולארגונים בהם הם עובדים.

עכשיו בידקו: כמה זמן לקח לכם לקרוא את הטקסט הזה?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by