בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תצהיר: גינת ומוזס עיכבו פרסום תחקיר על שרון 
 
 גליון ``ידיעות אחרונות`` (לעמ)   
 
חדשות נענע

העורך המפוטר של "7 ימים", ניר בכר, מפרט בתצהיר שהגיש לבית הדין לעבודה שורה של אירועים חמורים הנוגדים את האתיקה העיתונאית. מהתצהיר עולה כי מו"ל "ידיעות אחרונות" והעורך הראשי השתמשו בעיתון לקידום מטרותיהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
העורך המפוטר של "7 ימים", ניר בכר, הגיש היום תצהיר לבית הדין לעבודה ובו שורה ארוכה של טענות קשות נגד מעסיקיו לשעבר, המו"ל ארנון מוזס, והעורך הראשי של "ידיעות אחרונות", רפי גינת. הטענה החמורה ביותר נוגעת לעיכוב לכאורה של תחקירים של הכתב גידי וייץ על ראש הממשלה, אריאל שרון, ובנו, עמרי. תחקירים אלה הביאו בסופו של דבר להרשעת עמרי שרון בפרשיית עמותות הקש ולגזירת דינו למאסר בפועל.

לטענת בכר, פעלו גינת ומוזס באופן שיטתי כדי לעכב או לפסול תחקירים שנושאם קשרי הון ושלטון, וכן כתבות נגד אנשים שהיו קשורים אליהם באופן אישי. בעניין דחיית פרסום התחקיר בנושא עמותות הקש, פרשה שנודעה בשם פרשת "סיריל קרן", כותב בכר: "למיטב ידיעתי, הסיבה לדחיית הפרסום היתה העובדה שאישיות ציבורית הקרובה למו"ל מוזס היתה ממושאיו". התחקיר עסק בחשד שהמיליארדר מרטין שלאאף העביר למשפת שרון מיליוני דולרים דרך המיליונר הדרום אפריקאי סיריל קרן.

טענות אחרות של בכר נוגעות לאינטרסים של מוזס וגינת בזכיינית ערוץ 2 "רשת". לדברי בכר, מוזס, שהיה מבעלי השליטה ב"רשת", דרש לגנוז כתבה שהכינה הכתבת חן שליטא על המכרז לערוץ 2, עד שיסתיים. כאשר נכנס רפי גינת לתפקיד העורך, כך על פי התצהיר, גבר הלחץ על בכר.

בין היתר לחץ גינת לכאורה על בכר לערוך תחקיר על המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דוידה לחמן-מסר, שהייתה אחראית על הרגולציה בתחום התקשורת, ובעקבות לחציה נאלץ מוזס למכור את אחזקותיו בערוץ 2. בכר כתב, כי מטון דיבורו של גינת ניכר היה "תמריץ למצוא עליה חומר לא מחמיא". לדברי בכר, גינת גם דחף לערוך תחקיר על ראש אגף החקירות במשטרה לשעבר, סנדו מזור, שהיה חוקרו של גינת כשנחשד בקבלת טובות הנאה ושוחד מיני.

עוד טוען בכר נגד גינת, המגיש ב"רשת" את התוכנית "כלבוטק", כי הוא פעל לטובת "רשת" ונגד המתחרות "קשת" ו"טלעד". דוגמא לכך היא איסור שהטיל גינת על אזכור שמה של "קשת" בכותרת המשנה של ראיון עם אורנה בנאי, כוכבת הסדרה "אמאל'ה" ששודרה אצל הזכיינית. מנגד, אישר גינת ראיון עם מנכ"ל "רשת", יוחנן צנגן, שנושאו על לוח המשדרים החדש של הזכיינית. "גינת הגדיל עשות כאשר אישר פרסום כתבות אשר עסקו באופן מפורש בתוכניותיו שלו בערוץ 2 בדרכים שונות, ובהן כתבות מעקב שהתפרסמו בעיתון", נכתב בתצהיר.

מעיתון "ידיעות אחרונות" נמסר בתגובה כי "התצהיר שהגיש מר ניר בכר לבית הדין רצוף שקרים, סילופים וטענות חסרות שחר".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by