בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר: על פי ההלכה, מותרים יחסי מין לפני החתונה 

מחקר: על פי ההלכה, מותרים יחסי מין לפני החתונה

 
 
אסא וולפסון

פרופסור צבי זוהר, חוקר יהדות, קבע כי גבר ואישה רשאים לחיות יחד ללא נישואין על פי הסדר 'פילגש' ולקיים יחסי אישות מלאים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מותר להם גם בלי חתונה (אילוסטרציה: רויטרס)
 מותר להם גם בלי חתונה (אילוסטרציה: רויטרס)   
חוקר היהדות, פרופסור צבי זוהר קובע, במאמר מהפכני המבוסס על מחקר שערך, כי בהלכה היהודית ישנו היתר לקיום יחסי מין מלאים בלי נישואין ולכן, צעירים וצעירות דתיים יכולים לחיות יחד ולקיים יחסי מין ללא חתונה, כמו זוגות חילוניים רבים. הסייג היחיד, כותב זוהר, הוא שהזוגות יצטרכו לקיים דיני נידה. כך פורסם בעיתון מעריב.

המאמר פורסם השבוע בביטאון הדתי "אקדמות". זוהר כתב כי "קיימת בהלכה היהודית מסגרת של חיי זוגיות בהיתר, בלי חופה וקידושין. חיים משותפים של איש ואישה על פי הסדר המכונה בהלכה 'פילגש' אינם יחסי 'זנות' אלא מותרים בהחלט. גבר יכול אפילו לקיים מצוות פרו ורבו בלא שחווה מימיו חופה וקידושין, בכך שיוליד צאצאים מבת הזוג שהוא חי עמה בהיתר, בלי לקדשה".

הפרופסור זוהר ממשיך וקובע כי הסדר 'פילגש' שהוא הסדר מותר על פי דעות רבות בהלכה, הוסתר על ידי הרבנים לאורך הדורות מהציבור משום שחששו כי אם יידעו רבים על ההיתר, ירבו בהסדרי אישות מחוץ לנישואין וייגררו לעבור על איסורי הנידה.

במאמר שפירסם קורא זוהר להציג את הסדרי ה'פילגש' לפני צעירי הציבור הדתי-לאומי משום שהם סובלים ממצוקה משל איסורי הרבנים. חלק מהם מתייסר בהתנזרות וחלק גדול אחר חי בתחושה תמידית של שקר ואשם מכך שהוא עובר על האיסורים.
 

הערך האנושי: אין סיבה שנערים ונערות יתחתנו מתוך חיפזון

לא מתוך חיפזון (אילוסטרציה: רויטרס)
 לא מתוך חיפזון (אילוסטרציה: רויטרס)   
לדעתו של זוהר, הסדר הפילגש ראוי משום שישנו ערך אנושי לכך שנערים ונערות לא יינשאו בגיל העשרה מתחושת חיפזון, בלא לחוש אהבה והתאמה אישית לבני זוגם. יש למצוא פיתרון למיניותם עד נישואיהם בשנות העשרים המאוחרות לחייהם.

מאמרו של זוהר החל לעורר הדים רבים בציבור הדתי-לאומי. מספר רבנים, ביניהם הרב יובל שרלו, יצאו נגדו בחריפות. ההשקפה הרבנית הקיימת גורסת כי מגע מיני בין רווקים ורווקות הינו אסור בתכלית. הרב המרכזי העוסק בנושא הוא הרב שלמה אבינר, האוסר לא רק על יחסי אישות מלאים, אלא אף על "חיבוק ונישוק בין בחור לבחורה לא נשואים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by