בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערבים ברשת: האח של נאנסי עג'רם מתחיל לזמר 

ערבים ברשת: האח של נאנסי עג'רם מתחיל לזמר

 
 
הארון תחאוכו

אחיה של הזמרת המפורסמת עובר לשירה; פסיכולוגיה בגרוש בקופת החולים ותאונת עבודה לשתי שחקניות מצריות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יופיע או לא יופיע? עמאר חסן (מתוך sharqgarb.com)
 יופיע או לא יופיע? עמאר חסן (מתוך sharqgarb.com)   
כוכב ה"סופרסטאר" עמאר חסן צפוי להופיע באודיטוריום בחיפה, אך בימים האחרונים התרחש דבר מה שעלול לגרום לביטול ההופעה. באתר מחסום דווח כי ביומיים האחרונים הודיעו כלי תקשורת פלסטיניים שהזמר עמאר חסן ביטל את הופעתו המתוכננת ל-18 באפריל. לפי הפרסומים, העילה לביטול היא העובדה שההופעה היא בחסות חברת בזק. חסן צוטט בכלי התקשורת אומר כי הופתע לגלות שההופעה היא בחסות חברה ישראלית. הוא הודיע כי הוא אינו מוכן להופיע בחסות חברת בזק בזמן שישראל ממשיכה לכבוש, לדכא ולהרוג בפלסטינים.

רביע הווארי, אחד מבעלי אתר האינטרנט לעיונק, שעימו חתם חסן על חוזה ההופעה, הופתע לשמוע את הדברים. לדבריו, חסן ידע מראש שחברת בזק העניקה חסות להופעה ואף קנתה 500 כרטיסים. הווארי, שנלחץ מהפרסום ארבעה ימים בלבד לפני ההופעה ולאחר שהושלמו כל ההכנות, התחיל להפעיל קשרים ברשות הפלסטינית ולנסות לשכנע את חסן לחזור בו מהודעת הביטול.
 

מפגש עם חברי כנסת

 
במחסום דווח כי הווארי הודיע שההופעה תתקיים כמתוכנן, וכי כוכב ה"סופרסטאר" יופיע בחיפה כמתוכנן ואף יתארח בנצרת החל מיום שישי וייפגש עם האיש שלימד אותו מוזיקה, ע'אוי ע'אוי, ועם חברי-כנסת ערבים, אמנים ואנשי תרבות.

חסן, בן 28, נולד בכפר סלפית. בשנים האחרונות הוא חי בדובאי שבאיחוד האמירויות. בתוכנית "סופרסטאר 2" גבר על יריבים רבים מהעולם הערבי והצליח להעפיל לשלב הגמר, שם הפסיד למתמודד אימן אל-אעתר מלוב.

מאז זכייתו הפיק חסן כמה דיסקים שנמכרים בעולם הערבי ובתוך ישראל. הוא שב לשטחי הרשות לפני כשבוע, לאחר מסע הופעות של מתמודדי התוכנית בלבנון. באחרונה הוציא אלבום חדש, "אל-חולם אל-כביר" (החלום הכביר). בהופעה בחיפה ישיר חסן מבחר שירים קלאסיים שעימם הופיע בתוכנית, ובמיוחד את יצירותיהם של הזמרים פיירוז וודיע אל-סאפי. לצדו תופיע הזמרת הפלסטינית רנא ח'ורי.

קטע וידאו של עמאר חסן במהלך אירוח בתכנית טלוויזיה
 

משלמים ולא נהנים

אין פסיכולוגים ערבים בקופת חולים כללית. אילוסטרציה (stock.exg)
 אין פסיכולוגים ערבים בקופת חולים כללית. אילוסטרציה (stock.exg)   
מה קורה כשילד ערבי, קטין בגיל 11, מטופל במכון להתפתחות הילד בקופת חולים כללית, והוא צריך להגיע לטיפול אצל פסיכולוג? מן הסתם יישלח הילד לפסיכולוג, ומן הסתם זה יהיה פסיכולוג דובר ערבית. אבל המציאות במקרה שיובא כאן היא שונה לגמרי.

קופת חולים היפנתה לאחרונה קטין מוואדי סלאמה לפסיכולוגית דוברת עברית וטענה כי אין באפשרותה להפנות לפסיכולוג דובר ערבית, שכן אין פסיכולוגים ערבים מועסקים על ידה. בשלב מאוחר יותר, לתדהמת הורי הקטין, הודיעה להם הקופה, כי לא ניתן להפנות את בנם לפסיכולוג דובר ערבית הואיל ושירות כזה אינו כלול בסל השירותים המוענק על ידה.

המקרה הגיע לידי מרכז עדאלה (המרכז המשפטי לזכויות המיעוט הערבי בישראל) ואלה פנו במכתב לקופת חולים כללית ולמשרד הבריאות בדרישה להפנות באופן מיידי את הקטין לפסיכולוג דובר ערבית, במסגרת הטיפול שהוא מקבל במכון להתפתחות הילד בקופת חולים כללית.
 
 

אי-שיוויון

לקראת אלבום חדש. אליסה (מתוך אתר פרפש)
 לקראת אלבום חדש. אליסה (מתוך אתר פרפש)   
במכתב ששלחה עו"ד סאוסן זהר מעדאלה, נטען כי הסירוב להפנות את הילד לפסיכולוג דובר ערבית הינו תוצאה של אי העסקת פסיכולוג כזה ולא של העובדה כי השירות אינו מכוסה בסל השירותים. התוצאה הינה, כי מטופלים יהודים הזקוקים לשירות של פסיכולוג דובר עברית זכאים ומקבלים בפועל את הטיפול הנדרש, ואילו מטופלים ערבים אינם מקבלים את השירות שהם זקוקים וזכאים לו, אף ששתי קבוצות האוכלוסייה, יהודים וערבים, המבוטחות בקופת חולים כללים, משלמות דמי ביטוח שווים בעד השירות שהן אמורות לקבל. מבחינת התוצאה ולמרות התשלום השווה, שתי קבוצות האוכלוסייה אינן נהנות באופן שווה משירות שבעדו שילמו.

בנוסף נטען במכתב, כי בנסיבות אלה מפלה קופת חולים כללית את מטופליה ופוגעת בזכותם לנגישות שווה לקבלת שירותי בריאות לפי חוק ביטוח בריאות ממלכתי, התשנ"ד-1984, הקובע כי כל תושב זכאי לשירותי בריאות לפי החוק וכי קופת החולים אחראית כלפי מי שרשום בה למתן מלוא שירותי הבריאות שלהם הוא זכאי על פי החוק. סעיף 7(א) לחוק על התוספת שלו, מגדיר את סל שירותי הבריאות שיינתנו למבוטחים. אלה כוללים התייעצות, אבחון וטיפול בתחום התפתחות הילד. למרות פנייית עדאלה, תגובת קופת חולים כללית ומשרד הבריאות טרם התקבלה.
 

רכילות * רכילות * רכילות * רכילות * רכילות * רכילות * רכילות * רכילות *

מכחישה. ניקול סאבה (מתוך האתר הרשמי)
 מכחישה. ניקול סאבה (מתוך האתר הרשמי)   
"תאונת עבודה" לשחקניות בושרא ומירנא מוהנדס במהלך צילומים לסרט חדש בעיר אלכסנדריה במצרים. השתיים נפצעו קל לאחר שהתהפכו עם אופנוע עליו רכבו/ הזמרת נוואל א-זועבי ובן זוגה אלי דיב קפצו לנופש ארוך בקנדה.

השחקן סמיר סברי מצלם סרט חדש בשם "הנוצרי"/ השחקן המצרי עאדל אימאם יצלם בתקופה הקרובה שלושה סרטים חדשים בהם יקבל כ-10 מילון דולר/ הזמרת הלבנונית נאנסי עג'רם והזמר המצרי עומרו דייאב יופיעו יחדיו בפסטיבל ענק בגרמניה.

הזמרת אליסה התארחה בתכנית טלוויזיה לקראת אלבומה החדש. לצפייה באירוח לחצו כאן/ השחקנית ניקול סאבה הכחישה שמועות לפיהן יחסיה עם השחקן הקומי מוחמד סעד עלו על שרטון/ הזמרת הלבנונית נורהאן צפוייה להגיע בימים הקרובים לירדן שם תערוך מופע עם הזמר הלבנוני איוואן. המופע יתקיים בים המלח.
 

עג'רם הצעיר הולך לשיר

יש דמיון. נביל ונאנסי עג'רם (מתוך raya.com)
 יש דמיון. נביל ונאנסי עג'רם (מתוך raya.com)   
מסתבר שלזמרת הלבנונית הידועה נאנסי עג'רם יש אח בשם נביל, כן והוא יודע לשיר. לאחרונה חתמה חברת "איה פרודקשן" חוזה לטווח ארוך עם הזמר והוא צילם את הקליפ הראשון שלו לשיר חדש שהוא הלחין בעצמו.

נביל הצעיר היה לא מזמן שחקן שהשתתף בסדרות בטלוויזיה הלבנונית, אך לאחרונה החליט ללכת בעקבותיה של האחות הגדולה והמצליחה. האיש שגילה את כישורי השירה של עג'רם הצעיר הוא המפיק הלבנוני הידוע ג'אד סוואיה, שיפיק עבור עג'רם גם את אלבומו הראשון.

סוואיה מספר כי "כשנביל שיחק בטלוויזיה הבחנתי תמיד שיש לו קול מיוחד, אך לא לחצתי עליו אף פעם כדי שייפנה לשירה. רק לאחרונה, כשהוא בעצמו דיבר על הנושא החלטתי לתמוך בו ככל האפשר".

על השיר החדש של עג'רם מסביר סוואיה: "הוא מדבר על צעיר שחי בעצבות לאחר שאהובתו בגדה בו. הוא מנסה לשכוח ממנה על ידי ישיבה במועדוני לילה עם חבריו הקרובים, אך לאחר שמתברר לו כי הנושא כבד עליו הוא יוצא לרחובות העיר ומתהלך בעצבות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by