בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חוליית המחבלים שיחזרה את מעשיה 
 
 חולייה האחראית לשורת פיגועים קשים. שפילד-קלאב (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ביום רביעי נחשף מעצר חוליית המחבלים ממזרח ירושלים, שאחראים ל-8 פיגועים קשים בהם נהרגו 35 אזרחים; ביצעו את הפיגועים באוניברסיטה העברית, בבית הקפה מומנט, בפי גלילות ובראשל"צ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אולמרט: לא האמנתי שזה יקרה. קפה מומנט (רויטרס)
 אולמרט: לא האמנתי שזה יקרה. קפה מומנט (רויטרס)   
חוליית המחבלים ממזרח ירושלים שיחזרה אתמול (חמישי) את הפיגועים בקפה מומנט בבירה, באוניברסיטה העברית ובמועדון הביליארד בראשון לציון.

חוקרי השב"כ מנסים כעת לאתר את שולחי החולייה, ממפקדת החמאס ברמאללה. בשב"כ אומרים כי מדובר באחת החוליות המקצועניות ביותר שפעלו בשורות הפלסטינים, ומייחסים את "הצלחתה" לתעודות הזיהוי שלהם.

מדובר בחולייה של 5 מחבלים ערבים ישראלים ממזרח ירושלים שביצעה 8 פיגועים קשים בתוך ישראל, בהם נרצחו 35 אזרחים ישראלים וזרים, ועשרות רבות נפצעו. עימם נעצר מחבל נוסף, תושב הכפר חירבה שליד רמאללה, ששימש כאיש הקשר של החולייה. בין הפיגועים שביצעה החולייה: הפיגוע בקפיטרייה באוניברסיטה העברית, פיגוע ההתאבדות בבית הקפה "מומנט", הצמדת המטען למיכלית הדלק בפי גלילות, ופיגוע ההתאבדות במועדון הביליארד בראשון לציון.

ראש החוליה הוא ואאל קאסם, בן 31, תושב ראס אל-עמוד. חברי החוליה הנוספים הם ויסאם עבאסי, בן 25, עלאא עבאסי, בן 30, ומוחמד עודא, בן 29 מסילואן וכן מוחמד ערמאן, בן 37, מהכפר חירבה באזור רמאללה. ערמאן היה החוליה המקשרת עם אנשי החמאס ברמאללה והפעיל את ראש החוליה קאסם.

מעצר חברי החוליה התבצע במוצאי שבת: שוטרי מפלג המיעוטים של משטרת מחוז ירושלים לכדו ארבעה מהחשודים במכונית בכביש בר אילן בבירה, כשהיו בדרך לפיגוע נוסף. ברשותם נתפס מטען זהה לזה שהתפוצץ באוניברסיטה העברית.

ויסאם עבאסי שנעצר זמן קצר לפני כן במחסום רמות, סיפר לחוקרים כי מוחמד ערמאן מרמאללה, העביר את המטען לראש החוליה, ואאל קאסם. כשזיהה קאסם, שנשא את המטען והתכוון לעקוף את מחסום רמות ברגל, כי ויסאם נעצר, נמלט עם המטען לכיוון כביש ירושלים-ת"א, שם נאסף על ידי וחמד עודא. המידע על הפיגוע המתוכנן הגיע לשב"כ, שנערך והודיע לצה"ל ולמשטרה. מעצרם של השישה הוארך בבית משפט השלום בירושלים במוצאי שבת.
 

למחרת הפיגוע התייצב המחבל לעוד יום עבודה בקמפוס

הניח את המטען במרכז הקפיטריה. הר הצופים (רויטרס)
 הניח את המטען במרכז הקפיטריה. הר הצופים (רויטרס)   
מוחמד עודא, שעבד באוניברסיטה כצבע, הוא שהניח את המטען בקפיטריה. הוא בחר את מיקום הפיגוע, לאחר שהתבקש למצוא מקום שאין בו סטודנטים ערבים. עודא טיפס על גדר האוניברסיטה, במקום שבו ידע כי המעבר נוח, והסתיר את המטען בתוך תיק בין השיחים.

למחרת בבוקר הזליפו על עצמם ואאל קאסם ועודא בושם ולבשו כפפות, כדי שכלבים לא יוכלו לזהות את ריח המטען על ידיהם. עודא הניח את תיק הנפץ במחסן שבו עבד באוניברסיטה, ובצהריים יצא לקפיטריה והניח את התיק במרכזה. מייד לאחר מכן עזב את המקום. כשנסעו הוא וואאל במכונית, הפעילו את המטען באמצעות טלפון סלולרי.

בשב"כ מציינים כי עודא המשיך לעבוד באוניברסיטה כרגיל - כבר למחרת הפיגוע התייצב במקום עבודתו.

החמישה חשודים עוד כי היו מעורבים בפיגוע בקפה "מומנט" בבירה בחודש מרס, שבו נהרגו 11 בני אדם, בפיגוע במועדון ההימורים בראשון לציון במאי, שבו נהרגו 15 בני אדם, בניסיון הפיגוע באתר פי גלילות במאי ובהנחת שני מטעני חבלה על פסי הרכבת בלוד וביבנה. כמו כן היו אחראים להנחת מטען במיכלית סולר שהתפוצצה באזור ראשון לציון לפני כשבועיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by