בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
50% מהציבור: פוליטיקאי בכיר חייב להיות מושחת 

50% מהציבור: פוליטיקאי בכיר חייב להיות מושחת

 
 
יוסי גורביץ

מדד הדמוקרטיה לשנת 2006 יוגש היום לנשיא. 62% רוצים שהממשלה תתמוך בגירוש ערבים. הארגון הנתפס כאמין ביותר: צה"ל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רוב הציבור מביע אי אמון במפלגות (רויטרס)
 רוב הציבור מביע אי אמון במפלגות (רויטרס)   
הדו"ח השנתי של המכון הישראלי לדמוקרטיה יוגש היום (שלישי) לנשיא המדינה, משה קצב. מן הדו"ח עולה כי הציבור הישראלי חש שהשחיתות אחזה בפוליטיקה: 62% אחוזים מהנשאלים אמרו כי יש במדינה שחיתות רבה, ו-50% מהנשאלים סברו כי פוליטיקאי שהגיע לתפקיד בכיר חייב להיות מושחת. רק 10% מהציבור סבורים כי הפוליטיקאים דואגים לאינטרסים שלו.

הדו"ח מציין כי ישראל מתדרדרת בדירוג הבינלאומי בשחיתות: ישראל נמצאת כעת במקום ה-28, התדרדרות של 14 מקומות מאשר שנת 1996. כשליש מהציבור אמר כי הוא מכיר אישית אנשים הנגועים בשחיתות.

רוב גדול מקרב הישראלים - 82% - דיווחו כי הם מתעדכנים במתרחש בפוליטיקה מדי יום, אך רק 27% אמרו כי ביכולתם להשפיע על מדיניות הממשלה. מעמדן של המפלגות מעורער: רק 22% הביעו אמון בהן. רמת האמון בכנסת היא 33%, בתקשורת 44%, ובבית המשפט העליון - 68%. מעמדה של המשטרה מעורער: רק 44% אמרו כי היא אמינה. דווקא הצבא נתפס כאמין: 79% הביעו בו אמון.

62% מהציבור הביעו רצון שהממשלה תפעל להגירתם של ערביי ישראל אל מחוץ למדינה - אף כי 85% סבורים כי הדמוקרטיה היא המשטר הרצוי לישראל. 42% מהישראלים הביעו תמיכה בסרבנות אידיאולוגית, ו-18% הצדיקו שימוש באלימות למטרות פוליטיות. 90% מהישראלים אמרו לסוקרים כי אינם רוצים להגר אל מחוץ למדינה, אף כי אחוז המהגרים מישראל כפול - כ-20%.

בתגובה, מסר שולי דיכטר, יו"ר עמותת "סיכוי", "מדד הדמוקרטיה מעלה מעל פני השטח זרם מעמקים עכור ומסוכן בקרב היהודים בישראל. פעמון האזעקה הזה חייב לצלצל בחדרי הבקרה של הדמוקרטיה ואולם המליאה של הכנס במשרד החינוך ובעיקר במשרד ראש הממשלה.במקרה זה נחוצים דיבורים, אבל המעשים ישפיעו באמת. משרד ראש הממשלה חייב להבהיר במעשים כי האזרחים הערבים בישראל שווים, והם חלק מהמדינה ללא כל ערעור. המעשה הדרוש הוא הכללתם השוויונית והמוחלטת של הערבים, והקצאה שווה של כל משאבי המדינה. אסור לשכוח שבקווי היסוד הממשלה התחייבה להלחם בגזענות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by